8472-1401456009
22.1.2020

Siemens představuje nový termostat s bezdrátovou komunikací

Chytrý termostat pro řízení systému vytápění v domácnostech a komerčních objektech Možnost připojení až 6 přijímačů a integrace do nadřazeného řídicího systému budovy Zónové řízení vytápění na základě přítomnosti osob Vzdálené ovládání pomocí mobilní aplikace

Chytrý termostat RDS110.R lze propojit až se šesti periferními přijímači nebo servopohony termostatických ventilů pomocí rádiové komunikace THREAD. Novinka má Wi-Fi připojení, lze ji ovládat pomocí mobilní aplikace a díky komunikaci BACnet je možná integrace termostatu do nadřazeného řídicího systému budovy. Termostat disponuje vestavěným čidlem relativní vlhkosti, teploty a funkcí geofencingu.

Bezdrátové propojení mezi termostatem a nadřazeným topným systémem umožňuje snadnou instalaci během několika minut, integrovaný průvodce navigací urychluje proces uvedení zařízení do provozu. Designový termostat má barevný dotykový displej a uživatelsky velmi přívětivé prostředí. „Díky snadné instalaci, bezdrátové komunikaci, intuitivnímu ovládání a jednoduché obsluze je termostat ideálním řešením pro profesionální montážní firmy i pro náročné uživatele. Vnitřní prostředí navíc můžete řídit kdykoli a odkudkoli, a to přes aplikaci v mobilním telefonu,“ říká Michal Bassy, produktový manažer společnosti Siemens.

Termostat RDS110.R lze díky komunikaci BACnet snadno integrovat do nadřazeného řídicího systému budovy. Kromě vestavěných čidel jsou k dispozici konfigurovatelné multifunkční vstupy, které se dají kombinovat s externími čidly (například venkovní teploty) nebo jinými spínači (osvětlení, ovládání žaluzií apod.). Zařízení je založeno na řešení zvaném System One, které umožňuje bezproblémovou integraci do systému Desigo společnosti Siemens. Brzy bude k dispozici také podpora k připojení termostatu do systému pro řízení budov Desigo CC.

Pomocí rádiové komunikace THREAD lze termostat propojit s maximálně šesti periferními spínači nebo servopohony termostatických pohonů. Je tak například možné řídit jeden až šest radiátorů dle aktuální potřeby. Mimoto zařízení disponuje připojením k Wi-Fi a Siemens cloudu. Uživatelé mohou k nasbíraným datům přistupovat vzdáleně prostřednictvím aplikace a z mobilního telefonu monitorovat a regulovat teplotu v domácnosti.

Pohodlí s maximálními úsporami

Termostat disponuje řadou ovládacích funkcí od časových programů, volby různých režimů (např. Přítomnost, Nepřítomnost), přes regulaci relativní vlhkosti a monitoring kvality vzduchu až po funkci geofencingu a mnoho dalšího. Jednotlivé funkce mají přímý vliv na energeticky účinný provoz. Uživatelé tak mohou efektivně snížit náklady na spotřebu energií nutných k vytápění až o 15 %.

Funkce denního plánování umožňuje optimálně regulovat příjemné vnitřní prostředí při současném zachování ideální energetické účinnosti pomocí přednastavených režimů vytápění. Při nečekaných změnách plánu se o vnitřní prostředí postará funkce geofencing a nastavení vytápění, které se spustí za předpokladu, že se uživatel nachází v blízkosti. „Funkci geofencingu ocení zejména ti, kdo nemají pravidelný denní režim. Vytápění domácnosti se automaticky upraví na komfortní úroveň podle toho, zda jsou v místnosti přítomny nějaké osoby, což přispívá k nižší spotřebě energie a snížení celkových nákladů,“ doplňuje Michal Bassy.

Termostat disponuje vestavěným čidlem relativní vlhkosti a teploty. Díky učebnímu algoritmu dokáže pracovat s průměrnými hodnotami, a tak určit strategii vytápění pro dosažení optimálního komfortu i ve velkých místnostech. Symbol zeleného lístku signalizuje, že zařízení pracuje na nejvyšší možné úrovni energetické účinnosti. Díky řadě ovládacích funkcí v mobilní aplikaci i na dotykové obrazovce vytváří chytrý termostat perfektní prostředí pro život. Rovněž splňuje požadavky směrnice EU 813/2013 (směrnice o ekodesignu) pro třídu IV pro optimální energetickou účinnost.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení