8321-1104117726
8.4.2019

Siemens představuje novou telecontrol stanici s integrovanou funkcí GPS

Snadný monitoring měřených hodnot na dálku Integrovaná funkce GPS pro lokalizaci a časovou synchronizaci Rozšiřující modul pro připojení dalších senzorů pomocí protokolu Modbus RTU

Společnost Siemens rozšiřuje možnosti svých telecontrol stanic pro dálkové ovládaní a monitoring produktové řady Simatic RTU3000C o nový hardware a software. Nový modul Simatic RTU3031C má integrovanou funkci GPS poskytující lokalizační i časové údaje, která umožňuje porovnávat aktuální a nastavenou pozici stanice. Díky tomu lze zařízení využít nejen pro statické aplikace, ale nově i pro stanice, které jsou v pohybu, jako například plovoucí navigační bóje nebo při sledování pohybu kontejnerů. Navíc může být ke stanicím RTU3000C i RTU3031C připojeno až 8 dodatečných procesních senzorů pomocí rozšiřujícího modulu. Nový firmware umožňuje připojení k redundantním řídicím centrům pro celou produktovou řadu telecontrol stanic RTU a také nové funkční bloky statistik pro měřené proměnné.

 

Předností kompaktních a robustních zařízení řady Simatic RTU3000C s podporou telecontrol funkcí je jejich vysoká energetická úspornost. Díky tomu mohou být umístěny i v hůře dostupných či odlehlých místech bez požadavku na dodatečný napájecí zdroj. Moduly lze napájet redundantně prostřednictvím až šesti přímo připojitelných bateriových modulů v kombinaci s externí nabíjecí baterií dobíjenou solárním panelem. Zařízení odolá extrémním provozním podmínkám při teplotách od -40 °C do +70 °C. Volitelně lze zařízení dodatečně vybavit externím krytem s ochranou až IP68 a nasadit jej i v oblastech s nebezpečím zaplavení nebo povodní. Rozšíření o GPS rozhraní umožňuje na dálku monitorovat procesní hodnoty jako jsou hladinové snímače, průtokoměry nebo také senzory tlaku a teploty.

 

Telemetrická stanice RTU3031C je vybavena integrovaným UMTS(3G) modemem, který umožňuje sbírat a předávat data do centrálního velínu v pravidelných intervalech nebo na základě událostí. Zařízení řady RTU3000C tak lze provozovat jako telemetrickou stanici s podporou protokolů IEC 60870-5-104, DNP3, Sinaut ST7 nebo TeleControl Basic. Zařízení může být využito i jako data logger. Kromě toho mohou být všechny naměřené procesní hodnoty uloženy na SD kartu nebo načítány vzdáleně prostřednictvím webového prohlížeče. Lze je také odeslat šifrovaným emailem k určeným adresátům. Alternativně je možné využít protokol FTP/FTPS. Nový modul RTU3031C jako jediný z této produktové řady nabízí velmi rychlé releové výstupy (DQ). Společně s ostatními variantami modulu disponuje až čtyřmi analogovými vstupy (AI), digitálními vstupy (DI) a čtyřmi digitálními výstupy (DQ) pro přímé připojení senzorů.

 

Nový rozšiřující modul s rozhraním Modbus RTU umožňuje připojit ke všem modulům produktové řady RTU3000C až osm senzorů, například průtokoměr Sitrans FM MAG8000 a další přístroje. Velkou výhodou pro provozovatele při tomto způsobu připojení jsou dodatečné informace (např. diagnostické informace) získané z připojených přístrojů.

 

Nová verze firmwaru V3 přináší řadu vylepšení. Novinkou je připojení k redundantním serverům typu IEC 60870. Přináší také rozšířené možnosti konfigurace přes webové rozhraní, a to i v oblasti správy uživatelů a jejich oprávnění. Přenosy typu DNP3 i IEC 60870 lze realizovat i bez nutnosti využití zabezpečeného tunelu technologie OpenVPN. To je výhodné zejména v případech, kdy jsou stanice RTU303xC provozovány v sítích mobilních operátorů, kteří realizují šifrování komunikace formou privátní APN sítě. Nový firmware nabízí i nové funkční bloky pro statistické funkce a pro správu stavu modulu. Nově lze tak modul například řízeně vypnout nebo restartovat.

 

Pro více informací navštivte www.siemens.com/compact-rtu.

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení