Ruggedcom APE
16.12.2019

Siemens představuje novou platformu na hostování průmyslových aplikací pro kybernetickou bezpečnost

Zařízení Ruggedcom APE je optimalizováno pro provozní teploty od -40 do +75°C Řešení nových a stále rostoucích požadavků na kybernetickou bezpečnost Noví partneři v oblasti kybernetické bezpečnosti zpřístupňují své bezpečnostní aplikace zákazníkům společnosti Siemens

Společnost Siemens rozšířila řadu produktů Ruggedcom RX1500 (Multi-Service Platform) vhodných pro nasazení v průmyslu, distribuci el. energie i energetice o komunikační zařízení Ruggedcom APE (Application Processing Engine) v nové, výrazně výkonnější verzi. Tato platforma je určena pro hostování průmyslových softwarových aplikací třetích stran v extrémně náročných podmínkách, a to i v oblasti kritické infrastruktury.

 

Ruggedcom APE1808 je jedním z modulů fyzického rozhraní produktové řady Ruggedcom RX1500. Produkty této rodiny jsou L2-, L3- switche a routery, které jsou nejen vhodné pro nasazení v nejnáročnějších oblastech průmyslu, v distribuci el. energie nebo energetice, ale navíc cenově optimální. Modulární konstrukce zařízení RX1500, která umožňuje sestavení i přímo na místě instalace, dává zákazníkům možnost sestavit si přesně takové zařízení, které je pro daný úkol nejvhodnější. Základní modul tak lze doplnit nejrůznějšími WAN, sériovými nebo ethernetovými moduly fyzického rozhraní. Zařízení je vhodné pro nejnáročnější aplikace v průmyslu, řízení distribuce elektrické energie nebo řízení automobilové a vlakové dopravy.

 

Ruggedcom APE1808 dokáže využít všechny možnosti switchování i routování základního modulu Ruggedcom RX1500 ve všech jeho variantách. Samotný modul Ruggedcom APE1808 disponuje jedním gigabitovým ethernetovým portem z přední strany a druhým, zcela identickým, na sběrnici základního modulu RX1500. Oba porty jsou od sebe odděleny.

 

Ruggedcom APE je dostupný ve standardním provedení a také ve verzi s dodatečným povrstvením plošných obvodů (conformal coating). Je tak plně připraven pro nasazení v provozních teplotách od -40 do +75°C. Jako ostatní moduly platformy Ruggedcom RX1500 také naplňuje požadavky norem IEC61850-3 a IEEE 1613 pro nasazení v i v těch nejnáročnějších průmyslových provozních podmínkách. Čtyřjádrová Intel architerktura x86_64 je vhodná pro operační systémy Linux i Windows 10. Ruggedcom APE1808 navíc poskytuje prověřenou hardwarovou platformu pro komerčně dostupný software, což umožňuje nabídnout vhodnou platformu pro partnerské aplikace a naplnění požadavků kybernetické bezpečnosti jak při odhalování útoků, tak i jejich prevenci.

 

Nový Ruggedcom APE1808 tak vyniká v širokém rozsahu aplikací jako je firewallování, logování síťových událostí a detekce průniků. To umožňuje analyzovat data přímo na místě i bez nutnosti přidání dodatečného průmyslového PC (IPC), které může být mnohdy problematické. Ruggedcom APE1808 a partnerské řešení pro kybernetickou bezpečnost jsou zejména vhodné pro oblast energetiky, distribuce el. energie, řízení dopravy ale i pro oblasti dopravy a zpracování ropy a plynu. Pochopitelně může být také nasazen všude tam, kde jsou náročné provozní podmínky limitujícím faktorem pro ostatní řešení. Jednoduše lze využít na všech místech, kde je třeba chránit průmyslovou síť proti vzrůstajícímu počtu kybernetických útoků.

 

Portfolio řešení Ruggedcom  přináší přístup k široké nabídce aplikací pro kybernetickou bezpečnost vyvinutých předními výrobci se zkušenostmi v průmyslu díky nově ohlášené spolupráci s firmami jako je Fortinet, Nozomi Networks, Secure-NOK nebo Claroty. Zákazníci společnosti Siemens tak získají další možnosti, jak zajistit expertní možnosti pro ochranu průmyslových sítí při současném stále se vyvíjejícím tempu růstu počtu hrozeb. Následující řešení budou dostupné formou certifkovaných partnerských aplikací od společností Fortinet, Nozomi Networks, Secure-NOK nebo Claroty: Intrusion Detection System (IDS) – systém detekce průniku, Intrusion Prevention System (IPS) – systém prevence průniku, Deep Packet Inspection (DPI) – detailní analýza zpráv a také Next Generation Firewall (NGFW).

 

Ruggedcom APE1808 se stává zásadním stavebním kamenem pro rostoucí portfolio řešení a služeb v oblasti kybernetické bezpečnosti. V rámci tohoto portfolia Siemens nabízí řadu konzultačních služeb pro sítě, vyhodnocení bezpečnosti sítí, integrace a nasazení a také školení nebo podporu přímo u zákazníků.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení