8344-0805554370
15.5.2019

Siemens představuje nová komunikační zařízení ve standardu KNX IP Secure

Nové IP routery a IP rozhraní zajistí bezpečnou datovou KNX komunikaci přes protokol IP, chráněnou proti neoprávněnému přístupu Přístroje KNX IP Secure splňují nejpřísnější bezpečnostní požadavky na provoz v chytrých budovách Minimální spotřeba ze sběrnice KNX díky flexibilním možnostem napájení

Divize Smart Infrastructure společnosti Siemens rozšířila osvědčený systém zařízení Gamma KNX o nové IP routery a nová IP rozhraní, která podporují nejnovější standard KNX IP Secure. Díky tomuto rozšíření umožňuje protokol KNXnet/IP plně šifrovaný přenos datových telegramů (podle normy ISO 18033-3, šifrování AES 128 CCM), čímž zajistí bezpečnou datovou komunikaci mezi KNX IP routery v rámci jedné sítě, navíc chráněnou proti neoprávněnému přístupu.

 

Nové přístroje KNX IP Secure splňují ty nejpřísnější bezpečnostní požadavky na instalace KNX v inteligentních budovách, kde je vyžadována bezpečná komunikace prostřednictvím TCP/IP sítí. V systému automatizace budov tak nevznikají žádné bezpečnostní mezery a je vyloučena případná nežádoucí manipulace se systémem budovy.

 

Díky těmto novinkám mohou integrátoři systémů KNX a další partneři splnit požadavky zákazníků na bezpečnou komunikaci jednak v rámci budov nebo mezi jednotlivými objekty a na bezpečný vzdálený přístup. Konfigurační nástroj ETS (Engineering Tool Software), který byl speciálně vytvořen pro systémy KNX, zajistí jak vlastní provozní komunikaci přes protokol IP, tak zprovoznění systému. K uvedení do provozu nových zařízení standardu KNX IP Secure slouží snímatelný štítek s certifikací přístroje. Tento certifikační klíč, který je pro rychlou identifikaci vytištěn jako QR kód, umožňuje rychlou autentizaci přístroje pomocí nástroje ETS.

 

Vysoké zabezpečení dat umožňuje využít pro komunikaci napříč liniemi i stávající datové sítě, zejména v komerčních budovách. Toto řešení přináší široké spektrum výhod a dalších možností: rychlá komunikace mezi linkami KNX, rozšíření systému KNX mimo budovu pomocí připojení sítí LAN a WAN, přímý přenos dat KNX všem uživatelům sítě nebo vzdálená KNX konfigurace každého přístupového bodu v síti. A to vše při vysokém zabezpečení proti hackerskému útoku.

 

V neposlední řadě nabízejí nové přístroje KNX IP Secure značky Siemens mimořádnou flexibilitu v oblasti napájení. Kromě běžného napájení 24 V AC/DC podporují i napájení po ethernetu (Power over Ethernet, PoE), které zajistí minimální spotřebu proudu ze sběrnice KNX, a to jen zhruba v úrovni 4 mA.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení