Simatic ET 200eco PN
19.2.2020

Siemens představil novou generaci decentrálních periferií s IP65/67 krytím

Nová generace Simatic ET 200eco PN: Nové funkce pro moderní koncepty a požadavky Pro využití v redundantních, vysoce dostupných systémech díky S2 redundanci  Vysoká proudová kapacita s napájením přes L-coded konektor  Kvalitní průmyslové pouzdro s IP65/67 krytím i pro venkovní použití

Společnost Siemens uvedla na trh novou generaci decentrálních periferií Simatic ET 200eco PN, jež najde využití přímo ve strojích a technologických zařízeních. Nová řada I/O decentrálních periferií se stupněm krytí IP65/67 zahrnuje pět digitálních I/O zařízení včetně IO-Linku a nabízí uživatelům celou řadu nových funkcí pro moderní koncepce a požadavky strojů.

Nový průmyslový kovový kryt zařízení spolehlivě chrání před UV zářením a škodlivými látkami i za nepříznivých klimatických podmínek, což umožňuje využít zařízení i mimo výrobní haly. Zařízení jsou napájena pomocí L-coded zásuvky, která nabízí výrazně vyšší kapacitu přenosu proudu. Tyto vlastnosti umožňují využití i na delších kabelových trasách v terénu a dodávku a připojení energeticky náročnějších součástí (například ventilových terminálů) bez potřeby dalšího napájení. 

Nová I/O zařízení mají individuálně konfigurovatelné konektory M12 a podporují redundanci S2. Jsou proto vhodné pro použití v redundantních systémech, jako jsou vysoce dostupné systémy Simatic S7-1500R/H, jež se využívají například pro zařízení instalovaná v železničních a silničních tunelech. Díky internímu modulárnímu sdílenému vstupu (MSI) a modulárnímu sdílenému výstupu (MSO) má uživatel simultánní a nezávislý přístup ke čtení aktuálních stavů vstupů a výstupů modulů z více řídících systémů, a to bez potřeby dalšího programování. Tato funkcionalita výrazně zvyšuje přehlednost informací o připojených strojích a zařízeních. Funkce sdíleného zařízení znamená, že I/O kanály zařízení lze rozdělit mezi dva I/O řadiče, což umožňuje vytvářet pokročilé a flexibilní koncepty automatizace. 

 

Obecné informace:

Nové stroje a zařízení jsou instalovány v souladu s novými koncepty. Rozvaděčové skříně se zmenšují nebo dokonce úplně mizí a I/O systémy, které se dříve používaly v rozvaděči, se nahrazují menšími robustními verzemi IP 65/67 s úplnou ochranou před prachem, vodou a UV zářením. Zařízení lze namontovat téměř kdekoliv na stroji, což umožňuje navrhovat stroje menší, skladnější a méně nákladné. Díky tomuto uspořádání lze navíc významně snížit vzdálenost kabelů mezi I/O zařízeními a senzory/aktuátory, což nejen snižuje náklady na materiál, ale také zjednodušuje přepravu, instalaci a demontáž strojů a snižuje pravděpodobnost chyb kabeláže.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení