8092-0909402354
11.9.2018

Siemens představil nové funkce Synco IC pro vzdálený odečet a sledování spotřeby energií

Společnost Siemens rozšířila svou cloudovou platformu pro vzdálenou správu systémů topení, větrání a klimatizace (HVAC) o nové funkce Možnost vzdáleného sběru dat pro účely vyúčtování odběru a snížení spotřeby energií Hospodárné řešení pro provoz, řízení a monitorování spotřeby v menších a středně velkých objektech

Divize Building Technologies společnosti Siemens rozšířila cloudovou platformu Synco IC pro dálkové ovládání systémů topení, větrání a klimatizace (HVAC) o nové funkce. Od července 2018 nabízí možnost dálkového odečtu stavu měřičů pro účely vyúčtování odběru energií, vzdálené monitorování klíčových ukazatelů spotřeby či možnost vzdáleného zásahu v případě nutnosti spotřebu energie snížit. Cloudová platforma Synco IC pro hospodárný provoz a správu systémů HVAC v menších a středně velkých objektech byla na trh uvedena v roce 2015.

 

S funkcí pro sledování spotřeby energií Synco IC Energy Monitoring mohou správci budov na dálku snížit spotřebu a zároveň získat údaje pro účely vyúčtování. Systém lze rozšířit až na 2 500 bezdrátových nebo 250 drátových měřidel. Díky vzdálenému sběru údajů není potřeba provádět ruční opisy hodnot z měřičů, což vede k racionalizaci práce a šetří cestovní i personální náklady. Automatický sběr a validace dat minimalizuje možnost lidské chyby při odečtu a zamezuje neoprávněným zásahům či záměrnému zkreslování informací z měřidel. Přístup k údajům zákazníka a jejich využití je řízené a veškerá data jsou bezpečně uchována.

 

Systém umožňuje propojení až 100 lokalit. I proto je platforma Synco IC vhodná zejména pro společnosti zabývající se facility managementem, které spravují rozsáhlejší portfolio menších budov. Je tou pravou volbou i pro města a obce, jež mají na starosti soubor rozptýlených budov, například okresní a obecní úřady, školní budovy či domovy důchodců, nebo pro společnosti, které si chtějí uspořádat a vést systémy pro automatizaci budov ve svých globálních pobočkách a kancelářích z jednoho centrálního umístění.

 

Zprovoznění funkce Synco IC Energy Monitoring je jednoduché a snadné. Každou lokalitu lze díky režimu plug & play připojit během několika minut pomocí QR kódů. Systém si příslušné měřiče vyhledá a zjistí sám.

 

Provozovatelé a správci budov jsou neustále vystavováni tlaku na snižování spotřeby energie a emisí CO2 v bytovém fondu. Intuitivní uživatelské rozhraní platformy Synco IC představuje jednoduché řešení pro dohled nad všemi řídicími daty a údaji z měřicích přístrojů v systémech HVAC. To zobrazuje jednotlivé trendy a umožňuje porovnat klíčové ukazatele spotřeby energie, například spotřebu na metr čtverečný, v několika budovách či nájemních prostorech. Zároveň sleduje i spotřebu v různých systémech, jako je vytápění či chlazení, a spotřebu teplé vody a elektrické energie. Optimální energetickou účinnost pomůže dosáhnout a udržet funkce vzdáleného zásahu pouhou změnou nastavení na úrovni jednotlivých místností nebo na primární úrovni.

 

Platforma Synco IC je instalována již na více než 15 000 místech po celém světě. Nyní mohou správci budov využít možnosti vzdáleného odečtu měřidel pro účely vyúčtování odběrů energií, dálkového sledování klíčových ukazatelů spotřeby a provádět zásahy pro snížení spotřeby energie, a výrazně tak snížit provozní náklady budov.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemenspatří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2021, který skončil 30. září 2021, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 62,3 miliardy eur a čistého zisku 6,7 miliardy eur. K 30. září 2021 měla společnost po celém světě přibližně 303 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta).

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení