Team společnosti mendix
2.8.2018

Siemens posiluje akvizicí společnosti mendix svou pozici v oblasti digitalizace

Cena akvizice činí 0,6 miliardy eur Akvizice společnosti mendix by měla urychlit zavádění platformy pro internet věcí Siemens MindSphere a zrychlit vývoj aplikací až desetinásobně Transakce by měla být uzavřena v prvním čtvrtletí fiskálního roku 2019

 

Společnost Siemens 1. srpna podepsala smlouvu o akvizici firmy mendix, která je průkopníkem a lídrem v oblasti rychlého cloudového programování aplikací pomocí low-code nástrojů (LCDP). Podle této smlouvy Siemens za společnost zaplatí 0,6 miliardy eur. mendix si ponechá svou značku, firemní kulturu a nadále bude se svou specifickou platformou, širokým ekosystémem a komunitou uživatelů poskytovat služby zákazníkům z celé řady odvětví. Koncern bude investovat do dalšího nezávislého vývoje produktů a převezme odkaz jedné z nejinovativnějších otevřených low-code cloudových platforem. mendix se stane součástí softwarové divize Digital Factory (DF) a platforma mendix bude instalována i v ostatních divizích Siemens.

S rostoucími investicemi do digitalizace provozů roste poptávka po individuálních podnikových aplikacích, a to mnohem rychleji, než ji IT firmy dokáží uspokojit. Platformy pro cloudové programování LCDP nabízejí funkce pro rychlý vývoj, instalaci a zavádění aplikací v cloudu.

„Touto akvizicí posílíme vedoucí postavení v oblasti průmyslové digitalizace, což je jeden ze základních pilířů naší strategie Vize 2020+,“ uvedl člen správní rady koncernu Siemens AG Siemens Klaus Helmrich. 

„mendix zaujímá přední postavení na rychle rostoucím trhu low-code programování a jejich platforma pomůže našim zákazníkům rychleji zavádět MindSphere a také mnohem rychleji vyvíjet cloudové aplikace pro průmyslový Internet věcí (IIoT),“ dodal.

„V rámci naší strategie v oblasti digitalizace nadále investujeme do softwarových řešení pro digitální podnik. Akvizice společnosti mendix posílí naše komplexní portfolio pro digitální podnik a MindSphere o zkušenosti ze segmentu cloudových domén, agnostických cloudových platforem a zejména o zkušenosti vysoce kvalifikovaných lidí,“ uvedl generální ředitel divize Digital Factory Jan Mrosik.

Společnost mendix vznikla v roce 2005 v nizozemském Rotterdamu a hlavní ústředí má v americkém Bostonu. Pracuje pro ni více než 400 zaměstnanců. Díky obchodnímu modelu „software jako služba“ se jí více než 90 procent tržeb vrací. Siemens očekává, že mendix bude i do budoucna vykazovat silný růst nejen u svých stávajících zákazníků, ale i v rámci zákaznické základny koncernu. mendix dále rozšíří současnou softwarovou nabídku v oblasti cloudu, Internetu věcí a softwaru pro digitální podnik. Nadále bude své technologie instalovat u zákazníků a partnerů napříč všemi vertikálami a ve svém technologickém ekosystému.

„Když jsme před více než deseti lety vstupovali na počínající trh low-code programování, měli jsme smělou vizi, jak zákazníkům pomůžeme změnit způsob vývoje softwaru, ovšem nikdy jsme si neuvědomovali, jaké ohromné možnosti před sebou máme,“ uvedl Derek Roos, spoluzakladatel a generální ředitel mendixu. „Velice rád budu naši vizi dále šířit v mnohem větším měřítku s neuvěřitelným týmem, aktivy, znalostmi průmyslu a podporou, kterou nám Siemens nabízí. To, že se staneme součástí Siemensu, nám umožní zlepšovat služby zákazníkům, například díky dalšímu zdokonalování naší vize v rámci výzkumu a vývoje (R&D). Budeme mít k dispozici mnohem rozsáhlejší zdroje a budeme moci využívat obrovskou globální infrastrukturu. A přitom si zachováme svoji specifickou kulturu, značku a potenciál R&D, díky nimž jsme se mohli stát lídrem v oboru. Nedokážu si pro naše zákazníky, komunitu, partnery a celý tým představit lepší řešení.“

mendix se umístil na přední příčce žebříčku Gartner „2018 Magic Quadrant for Enterprise High Productivity Application Platform as a Service“, kde se již druhým rokem dostal na vrchol v kategorii dokončení vize. Již druhým rokem zaujímá přední postavení i v žebříčku Gartner „2018 Magic Quadrant for Mobile App Development Platforms“.

Uzavření transakce závisí na splnění běžných obchodních podmínek a mělo by k němu dojít v prvním čtvrtletí fiskálního roku 2019. Siemens očekává, že spojení přinese synergie v podobě růstu tržeb a marže, když by čistá současná hodnota měla dosáhnout více než 0,5 miliardy eur. Obchod by se měl promítnout i do výše zisku na akcii (EPS), a to zhruba do čtyř let od uzavření. Generálním ředitelem společnosti zůstane Derek Roos, který se rovněž stane členem vrcholového vedení Siemens PLM Software.

 

This document contains statements related to our future business and financial performance and future events or developments involving Siemens that may constitute forward-looking statements. These statements may be identified by words such as "expect," "look forward to," "anticipate" "intend," "plan," "believe," "seek," "estimate," "will," "project" or words of similar meaning. We may also make forward-looking statements in other reports, in presentations, in material delivered to shareholders and in press releases. In addition, our representatives may from time to time make oral forward-looking statements. Such statements are based on the current expectations and certain assumptions of Siemens' management, of which many are beyond Siemens' control. These are subject to a number of risks, uncertainties and factors, including, but not limited to those described in disclosures, in particular in the chapter Risks in the Annual Report. Should one or more of these risks or uncertainties materialize, or should underlying expectations not occur or assumptions prove incorrect, actual results, performance or achievements of Siemens may (negatively or positively) vary materially from those described explicitly or implicitly in the relevant forward-looking statement. Siemens neither intends, nor assumes any obligation, to update or revise these forward-looking statements in light of developments which differ from those anticipated.

 

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemenspatří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2021, který skončil 30. září 2021, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 62,3 miliardy eur a čistého zisku 6,7 miliardy eur. K 30. září 2021 měla společnost po celém světě přibližně 303 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta).

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení