8389-1409396836
17.9.2019

Siemens plánuje koupit společnost Process Systems Enterprise

Globální poskytovatel špičkového softwaru pro pokročilé modelování procesů Siemens rozšiřuje portfolio integrovaných digitalizačních služeb v procesním průmyslu Platforma gPROMS je jednou z nejvyspělejších technologií v oblasti digitálního výzkumu a vývoje, návrhu a provozu Konzistentní využití modelů jednotlivých procesů po celý jejich životní cyklus

Koncern Siemens hodlá koupit společnost Process Systems Enterprise (PSE), která patří mezi přední technologické dodavatele softwaru a služeb pro pokročilé modelování procesů na světě. Pokročilé modelování se využívá v oblasti digitálního výzkumu a vývoje nebo při navrhování a provozu v procesním průmyslu. Díky rychlému a efektivnímu přezkoumání rozhodovacího procesu je totiž užitečným pomocníkem pro rychlé, bezpečné a efektivnější rozhodování. Společnost PSE nabízí řešení založená na modelech, která na základě jednotné a integrované sady nástrojů pokrývají celý životní cyklus jednotlivých procesů. Tento přístup otevírá cestu k širokému spektru nejmodernějších modelových řešení, která vhodně doplňují portfolio produktů a služeb koncernu Siemens v oblasti procesního průmyslu a v neposlední řadě posilují jeho postavení předního poskytovatele komplexních řešení v oblasti správy zařízení zajištěné po celou dobu jejich životního cyklu.

 

Technologie je široce používána v chemickém, petrochemickém, farmaceutickém a potravinářském průmyslu pro zrychlení inovací, zlepšování návrhu procesů a provozů, zefektivnění výzkumu a vývoje a k minimalizaci technologických rizik. „V oblasti digitalizace provozu v procesním průmyslu hraje kombinace prediktivních modelů vysoké kvality a dat z procesů poskytovaných v reálném čase stále důležitější roli. Je důležité použít poznatky, které již známe z vývoje produktů a procesů, a zmapovat je v rámci prediktivních modelů, jež můžeme následně využít ke zvýšení hodnoty v prostředí digitalizace a v každé jednotlivé fázi životního cyklu,“ uvádí Eckard Eberle, generální ředitel obchodní jednotky Process Automation. „Akvizice PSE nám bude v této oblasti významnou oporou, protože nám umožní začlenit jejich modelové technologie do našich aplikací pokrývajících celý životní cyklus zařízení. Budeme tak v ještě lepším postavení, abychom dokázali splnit specifické požadavky našich zákazníků.“ Jednatel PSE Costas Pantelides k akvizici uvádí: „Jsme rádi, že se můžeme stát součástí organizace koncernu Siemens. Naše technologie a know-how se dokonale doplňují s jejich stávající produktovou nabídkou, a toto spojení může dále stavět na silné pozici koncernu Siemens v oblasti digitalizace v procesním průmyslu a nabídnout zákazníkům nebývalé výhody v rámci celého životního cyklu jednotlivých produktů a procesů.“

 

Siemens úspěšně spolupracuje se společností PSE na základě strategického partnerství již od června 2018. Společně vyvinuli nová modelová řešení, např. pro monitorování a předpovídání výkonu zařízení, využití měkkých senzorů, optimalizaci v reálném čase, nelineární modelové prediktivní řízení a školení obsluhy založené na podrobných modelech procesů. Tato řešení využívají výkonnou kombinaci modelů procesů s hlubokou znalostí procesů a dat v reálném čase i z předchozích historických procesů. Provozovatelé zařízení tak mohou zvýšit efektivitu a účinnost díky lepšímu řízení procesů a plánování údržby, např. v rámci predikce životnosti katalyzátorů nebo zvyšování objemu koksu v pecích.

 

Siemens hodlá koupit 100% podíl na základním kapitálu PSE a celý jej začlenit do obchodní jednotky Process Automation, která je součástí Siemens Digital Industries. Londýnská PSE má po celém světě zhruba 160 zaměstnanců. Transakce by měla být dokončena ve 4. čtvrtletí 2019. Obě společnosti se dohodly, že se k finančním podrobnostem týkajícím se akvizice nebudou vyjadřovat.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení