8251-1102524530
14.2.2019

Siemens partnerem Prvního průmyslového IoT hackhatonu

Ve dnech 8. a 9. března se koná První průmyslový IoT hackhaton, jehož účastníci si budou moci vyzkoušet vývoj řešení pro průmysl v prostředí otevřeného operačního systému MindSphere. Až 20 teamů stráví 48 hodin v prostorách nově otevřeného coworkingového centra Business Link v pražských Holešovicích, kde budou hledat řešení řady zajímavých problémů.  Cílem je přijít s řešením ve formě aplikace, vítězný tým nebo jednotlivec si odnese odměnu 100 000 Kč. 

„Inovátorského hackathonu se mohou zúčastnit nadšenci zapálení do IoT, práce s daty v průmyslu a chytrých technologií. Umožníme jim například přístup k datům z vyvažovacího tunelu pro turbíny, který je umístěn v brněnském závodě Siemens Turbomachinery,“ říká František Podzimek, MindSphere Business Developer a dodává: „Na místě budou k dispozici mentoři z německého vývojového týmu MindSphere, kteří budou účastníkům k dispozici během celého hakchatonu a budou s nimi sdílet své zkušenosti a podporovat je při hledání řešení na předem definované průmyslové výzvy.“

 

Účastníci získají jedinečnou příležitost prezentovat svá unikátní řešení před českými lídry v oblasti průmyslového IoT jako jsou Siemens, ŠKODA AUTO, Skanska, SKF, Atos, E&Y, E.ON a Unicorn. Nejlepší aplikace vyhraje 100 000 Kč.

 

Přihlašovat se mohou jednotlivci i týmy, kteří budou, ve spolupráci s mentory realizovat své vize v rámci výzev:

1. Zoptimalizuj budovu

2. Zdokonal turbínu

3. Zrychli výrobu

4. Zlepši údržbu

5. Zefektivni elektrárnu

6. Propoj pracovní prostor

7. Zadej svůj IoT problém

 

Přihlášky na hackhaton je možné posílat do středy 20. února 2019 přes webové stránky www.iotea.cz. Do hackathonu se může přihlásit až tříčlenný tým nebo jednotlivci od 15 let. Z registrovaných účastníků vybere porota 16-20 týmů, které budou mít příležitost své výzvy v rámci akce vypracovat.

 

V sobotu 9. března 2019 proběhnou prezentace jednotlivých soutěžních týmů, kdy představí svá řešení na vybranou výzvu/problém před odbornou porotou složenou ze zástupců všech partnerů. Krom hlavní výhry budou předány partnerské ceny výhercům, které si zvolí jednotliví partneři.

 

„Za společnost Siemens budeme předávat poukaz na networkingový večer s vybranými zákazníky a následnou návštěvu technologického veletrhu Hannover Messe. Ta se uskuteční v doprovodu zástupců naší společnosti, výherci se budou moci seznámit s nejnovějšími inovacemi v průmyslových technologiích a diskutovat s nejvyššími manažery z německé centrály.“ říká František Podzimek. „Tato cesta výhercům umožní navázat nové kontakty a spolupráci se zástupci českého průmyslu.“

 

Operační systém MindSphere

 

MindSphere je otevřený operační systém a cloudové řešení pro průmyslový internet věcí, který umožňuje využívat technologická data k optimalizaci procesů, snižování nákladů, zvyšování efektivity a produktivity. MindSphere otevírá možnosti ke vzniku nových obchodních modelů a příležitostí v různých oblastech od průmyslové výroby přes energetiku, železniční a silniční dopravu, logistiku až po chytrá města.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení