8223-1201483733
15.1.2019

Siemens otevřel nový areál inteligentních budov v Zugu

Sídlo společnosti Siemens Building Technologies Sídlo společnosti Smart Infrastructure Operations Company od 1. dubna 2019 Celková investice 250 milionů švýcarských franků (CHF) Referenční projekt pro inteligentní budovy

Společnost Siemens AG otevřela svůj nový areál v Zugu. Areál Siemens Zug má novou administrativní budovu s 1 000 pracovními místy a nově vybudovanou výrobní budovu. Objem investic do nových budov, renovací a související opatření činí 250 milionů švýcarských franků. Areál je mezinárodní centrálou divize Siemens Building Technologies (BT), která má 29 000 zaměstnanců. V loňském roce tato divize zaznamenala celosvětový prodej ve výši 6,6 miliard EUR. Budova slouží jako reference a je vybavena inovačními technologiemi pro budovy.

 

„Siemens je jedním z největších švýcarských zaměstnavatelů. Zaměstnáváme zde více než 6 000 lidí, včetně asi 300 učňů,“ říká Joe Kaeser, předseda představenstva společnosti Siemens AG. „Společnost Building Technologies se sídlem v Zugu bude více profitovat z digitalizace než prakticky jakékoli jiné průmyslové odvětví. Stavební technologie se v příštím roce stanou základním prvkem nové provozní společnosti Smart Infrastructure (SI), jejíž globální ředitelství bude také v Zugu.“

 

Zug je domovem společnosti Siemens Building Technologies od roku 1998, kdy Siemens převzal průmyslovou činnost společnosti Elektrowatt AG. „Díky našim investicím do výzkumu a vývoje využíváme možnosti digitalizace, která společnost rozvíjí v oblasti inteligentních budov,“ vysvětluje Matthias Rebellius, generální ředitel společnosti Siemens Building Technologies. „Nabízíme celou řadu technologií budov pro detekci požáru, bezpečnostní a automatizační řešení s cílem optimalizovat udržitelnost, celkové náklady na majetek a zkušenosti uživatelů v budovách. Inteligentní budovy jsou založeny na komplexní analýze a používání digitálních dat budov.“ Rebellius označil areál za referenční projekt, který ilustruje možnosti digitalizace v technologiích budov, energetické účinnosti a práce orientované na budoucnost. „Inteligentní budova je flexibilní, učí se z předchozích interakcí a neustále se přizpůsobuje potřebám jejích uživatelů, čímž aktivně přispívá k jejich úspěchu.“

 

Výstavba kancelářské a výrobní budovy začala v květnu 2016 a byla dokončena v červenci 2018. Areál Siemens Zug je jedním z prvních nových projektů, které pro navrhování a realizaci využívají digitální modelování budov (BIM). Digitální dvojče – 3D model budovy, doplněný o technické informace důležité pro pozdější operace – je základem efektivní, nákladově optimalizované a perspektivní správy budov.

Areál je vybaven technologiemi pro automatizaci budov, bezpečnost a požární ochranu od společnosti Siemens BT. Zvláštní důraz byl kladen na udržitelnost a energetickou účinnost budov. Administrativní budova splňuje nejvyšší požadavky standardu LEED a získala platinovou certifikaci, výrobní budova splňuje kritéria pro certifikaci LEED Gold. Integrovaný systém automatizace budov s optimalizací energie založený na integrované platformě správy budov Desigo CC řídí spotřebu energie a všechny disciplíny v budovách. Energeticky účinná tepelná čerpadla využívají vodu z jezera Zug jako zdroj tepla a pro přímé chlazení. Budovy areálu nepotřebují k výrobě energie fosilní paliva. Systémy vytápění, větrání a klimatizace jsou vybaveny systémy pro obnovu tepla a chladu. Dokonce i systémy stlačeného vzduchu ve výrobě mají systém rekuperace energie pro ohřev vody. Budovy mají zelené střechy a kancelářská budova využívá přibližně 1 500 m3 dešťové vody. Fotovoltaický systém na střeše výrobní budovy bude uveden do provozu na jaře roku 2019.

 

Se svým půdorysem 56 × 56 m pojme sedmipodlažní administrativní budova 1 000 zaměstnanců. Má 32 000 m2 hrubého podlažního prostoru, z toho 18 400 m2 kancelářských prostor a 11 000 m2 ve dvoupatrové podzemní garáži s 250 parkovacími místy. Budova má výšku 25 metrů.

 

Třípodlažní výrobní budova má výšku 16 metrů, půdorysnou plochu 125 x 50 metrů a dvě výrobní podlaží. Druhé horní patro budovy má 120 kancelářských prostor, stejně jako další prostory pro profesní školení a laboratoř. Zásobovací doky, dusíkové nádrže a kontejnery na odpad jsou integrovány do budovy za účelem minimalizace hluku v sousední obytné zóně a činí ji tak architektonicky přitažlivou.

Součástí areálu je i stávající administrativní a výrobní budova, jejíž modernizace je plánována na rok 2021. Počínaje koncem roku 2022 pojme přibližně 450 zaměstnanců výzkumu a vývoje společnosti BT. Město Zug přebírá bývalou administrativní budovu Siemens.

 

Areál Siemens Zug je mezinárodním ředitelstvím divize Siemens Building Technologies (BT). Divize Siemens Building Technologies je nejen vedoucím vývojářem a dodavatelem produktů, systémových řešení a služeb v oblasti automatizace budov, energetické účinnosti, požární ochrany a bezpečnosti, ale také průkopníkem v digitalizaci budov. V roce 2018 měla společnost BT více než 29 000 zaměstnanců ve více než 400 pobočkách po celém světě a vykázala tržby ve výši 6,6 miliard EUR. Společnost Building Technologies sídlí v Zugu od převzetí průmyslových aktivit společnosti Elektrowatt v roce 1998. Pro BT v Zugu pracuje více než 1 700 zaměstnanců.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2021, který skončil 30. září 2021, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 62,3 miliardy eur a čistého zisku 6,7 miliardy eur. K 30. září 2021 měla společnost po celém světě přibližně 303 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta).

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení