8232-1301294763
30.1.2019

Siemens otevírá nové kompetenční centrum v České republice

Aplikační centrum pro výrobní stroje v Praze s globálními kompetencemi v oblasti průmyslového internetu věcí 20+ pracovních míst pro odborníky s nejvyšší kvalifikací Investice do centra převyšující 1 milion € (součást investice 7 mld. Kč 2017–2024) 4 kompetenční centra otevřená v ČR v období 2017–2019 V ČR 7 globálních výzkumných a vývojových center + vývojová centra při 7 závodech 1 000 zaměstnanců pracujících ve vývoji

Kompetenční centra Siemens v České republice

Kompetenční centra poskytují vysoce odborné služby a vyvíjejí komplexní technologická řešení v daném oboru. Zaměstnávají vysoce kvalifikované odborníky, kteří pracují na globálních projektech pro interní i externí zákazníky Siemens.

Siemens má v současné chvíli v ČR 8 kompetenčních center, 4 z nich byla otevřena v období 2017–2019.

 

Kompetenční centra Siemens jsou umístěna v řadě velkých měst České republiky (Praha, Brno, Ostrava, Plzeň) a při závodech (Mohelnice, Frenštát pod Radhoštěm). Některá centra mají evropskou působnost, řada pracuje na globálních projektech. Díky rozšiřování počtu kompetenčních center a nárůstu počtu jejich zaměstnanců posiluje pozice České republiky v rámci globálního koncernu Siemens.

 

Kompetenční centra Siemens v České republice:

Motion Control Global Competence Center – Kompetenční centrum pro řídicí jednotky zaměřené na pohyb (Praha) Siestorage Competence Center – Kompetenční centrum pro bateriové akumulační systémy Siestorage (Praha, Brno) X-ray Competence Center – Kompetenční centrum pro rentgenová zařízení v budovách (Praha) Simatic System Support Pilsen – Kompetenční centrum pro řídicí jednotky SIMATIC (Plzeň) Evropské centrum pro vývoj elektromotorů osové výšky 180–200 mm (Mohelnice) Evropské centrum pro vývoj elektromotorů osové výšky 225–350 mm (Frenštát pod Radhoštěm) Global IT Delivery Center – Globální IT Delivery Centrum (Ostrava) Application Center for Production Machines Prague – Aplikační centrum pro výrobní stroje (Praha)

 

Práce v kompetenčních centrech

Kompetenční centra zaměstnávají nejlepší odborníky v daném oboru, z České republiky i z celého světa. Jednotlivé odborné týmy pracují na konkrétních projektech, výsledky jejich práce využívají výrobní závody a prodejní jednotky Siemens, stejně jako zákazníci z celého světa. V současné chvíli v kompetenčních centrech Siemens v ČR pracuje 140 zaměstnanců, do konce roku by jejich počet měl stoupnout o 40 %. Kompetenční centra Siemens spolupracují s řadou vysokých škol – Západočeská univerzita, VŠB TUO, Univerzita Palackého Olomouc, CIIRC při ČVUT, VUT Brno – a nabízejí možnosti praxe a dalšího uplatnění talentovaným studentům.

 

Přínos kompetenčních center

Kompetenční centra patří mezi aktivity s nejvyšší přidanou hodnotou a přispívají k růstu produktivity práce v zemi. Přinášejí nabídku vysoce kvalifikovaných míst pro zkušené odborníky a talentované absolventy, kteří tak nemusí hledat uplatnění v zahraničí. Růst počtu a velikosti kompetenčních center Siemens v České republice je jasným signálem, že země nabízí ideální podmínky: kvalifikované odborníky, infrastrukturu a možnosti spolupráce s akademickou sférou.

 

Spolupráce s kompetenčními centry Siemens umožňuje malým a středním firmám prosadit se na globálních trzích. Příkladem je vlašimská rodinná firma Viking Mašek, která vyrábí obalové stroje. S pomocí technologií a řešení Siemens, z nichž řada vzniká v Aplikačním centru pro výrobní stroje, se tato společnost dokázala zařadit mezi přední světové výrobce obalových strojů, jejichž výrobky využívají největší světové potravinářské a farmaceutické firmy.

 

 

Citace:

Ing. Eduard Palíšek, PhD., MBA, generální ředitel Siemens Česká republika

„Otevřením nového kompetenčního centra pro výrobní stroje český Siemens dokazuje, že Česká republika má skvělý inovační potenciál. V rámci koncernu roste význam naší země jako důležitého vývojového a kompetenčního centra s globální působností.“

 

„Česká republika je pro Siemens mnohem víc než jen spolehlivá výrobní základna. S více než tisícovkou zaměstnanců ve vývoji se řadíme mezi koncernová vývojová centra, jejichž důležitost stále roste.“

 

„Nové aplikační centrum se v budoucnu zaměří i na prvky umělé inteligence, edge computing a machine learning. To jsou oblasti, které se velmi rychle rozvíjejí a věřím, že naši pražští odborníci do této oblasti přinesou řadu inovací.“

 

Michael Thomas, viceprezident pro Factory Automation, ředitel sekce Production Machines

„Česká republika má skvělé technické odborníky, kteří pomáhají našim zákazníkům z celého světa v tom, aby jejich výrobní stroje dosahovaly nejlepšího možného výkonu.“

„V Praze vznikají aplikace, které ve svých strojích využívají zákazníci Siemens z celého světa: například výrobci dřevozpracujících strojů pro úpravu hran využívají pokročilou aplikaci, která vznikla právě tady.“

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení