Siemens Desigo
26.2.2020

Siemens na veletrhu Aquatherm představí řešení pro flexibilní řízení chytrých budov, domů a bytů

Na veletrhu Aquatherm, který startuje 3. března v areálu PVA EXPO v pražských Letňanech, společnost Siemens představí nabídku řešení pro řízení chytrých budov, domů a bytů. Kromě systémů Desigo nebo SiHome si návštěvníci stánku Siemens budou moci prohlédnout novinku v podobě chytrého termostatu s bezdrátovou komunikací a další zajímavá řešení.

Siemens na svém stánku v hale 2D ukáže, jak lze díky vhodné kombinaci technických zařízení nejlépe dosáhnout požadovaného komfortu při maximálně efektivním provozu celé budovy bez nutnosti neustálých uživatelských zásahů.

 

Řešení na míru požadavkům českého zákazníka

Uživatelům, kteří požadují efektivní řízení a monitorování rodinného domu nebo bytu – od vytápění, chlazení a větrání po žaluzie nebo například osvětlení – Siemens na veletrhu představí řešení SiHome. „Díky propojení s technologiemi budovy je systém SiHome schopen zajistit optimální provoz z pohledu spotřeby energií a šetřit tak náklady. SiHome si poradí i s řízením fotovoltaické elektrárny na střeše domu, ukládáním i spotřebou vyrobené energie. Zároveň je připraven na rozvoj elektromobility a nabízí kompaktní řešení pro nabíjení elektromobilů,“ říká Petr Martinec, ředitel obchodního úseku Building Products společnosti Siemens.

Systém byl navržen s důrazem na uživatelskou přívětivost a je výsledkem dlouhodobých zkušeností s potřebami českých uživatelů. SiHome je řešení založené na celosvětovém komunikačním standardu KNX, který byl vyvinut speciálně pro automatizaci domů a budov. Více na www.siemens.cz/sihome.

 

Dalším z vystavovaných řešení bude flexibilní řídicí systém pro moderní

a energeticky efektivní budovy Desigo. Společnost Siemens má ve svém portfoliu pro oblast řízení budov širokou nabídku produktů a řešení pro malé, střední i velké budovy. Modulární systém Desigo lze využít pro automatizaci, řízení, dohled

a optimalizaci provozu jedné nebo více technologií v budovách různých velikostí. Díky kompletnímu portfoliu řídí Desigo zdroje tepla a chladu i jednotlivé místnosti,

a navíc nabízí také nejflexibilnější řídicí systém pro správu budovy. Více informací

o systému Desigo najdete na https://www.siemens.cz/desigo/.

 

Česká veletržní premiéra chytrého termostatu s bezdrátovou komunikací

Na veletrhu bude připravena také ukázka rodiny chytrých termostatů Siemens. Disponují řadou ovládacích funkcí od časových programů, volby různých režimů, přes regulaci relativní vlhkosti a monitoring kvality vzduchu až po funkci geofencingu a mnoho dalšího. Zařízení jsou vybavena adaptivním algoritmem, který určí tu nejlepší strategii vytápění pro dosažení požadované úrovně komfortu při maximální energetické účinnosti. Novinka – chytrý termostat RDS110.R – disponuje Wi-Fi připojením, lze ji ovládat pomocí mobilní aplikace a díky komunikaci BACnet je možná integrace termostatu do nadřazeného řídicího systému budovy. Více na www.siemens.cz/chytry-termostat.

 

Minimální spotřeba energie a zdravé vnitřní prostředí

Lidé tráví v budovách 80 až 90 % času, a kromě energetické náročnosti je třeba věnovat pozornost také kvalitě vnitřního prostředí. Komplexní pohled společnosti Siemens na komfort vnitřního prostředí budov si budou moci návštěvníci veletrhu vyslechnout i v rámci konference SRI 100 % v hale 2D ve středu 4. března od 12:30 a ve čtvrtek 5. března od 11:40. Vstup na přednášku je zdarma a bez nutné registrace.

 

Více informací o prezentovaných řešeních, funkcích a výhodách systémůa produktů najdete na www.siemens.cz/bt

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: http://www.siemens.cz
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení