8945-0807544745
8.7.2021

Siemens Mobility získává zakázku v hodnotě 3,4 miliardy dolarů od společnosti Amtrak

Objednávka zahrnuje první netrakční jednotky Venture s lokomotivami s hybridním pohonem Dodávky 73 kompletů udržitelných a spolehlivých vozidel budou zahájeny v roce 2024 Součástí dodávky je též technologie prediktivní údržby a digitálního monitoringu v reálném čase Největší zakázka, kterou společnost Siemens Mobility v Severní Americe získala

Společnost Siemens Mobility získala ve Spojených státech zakázku v hodnotě 3,4 miliardy dolarů. Smlouva se vztahuje na návrh, výrobu a technickou údržbu 73 netrakčních jednotek s lokomotivami s různými typy pohonu pro společnost Amtrak, National Railroad Passenger Corporation, která modernizací vlaků za posledních 50 let proměnila železniční dopravu v USA. Podle potřeby lze objednávku rozšířit až o 140 dalších netrakčních jednotek s lokomotivami a servisní smlouvy. Zakázka je nejnovější snahou železnice získat nejudržitelnější a nejefektivnější vlaky na trhu, mezi něž patří vozidla s duálním pohonem a s hybridním pohonem využívajícím akumulátorové baterie.

Nová vozidla budou jezdit po celém severovýchodním koridoru a na několika státem podporovaných trasách, včetně Maine, Massachusetts, New Yorku, Severní Karolíny, Oregonu, Vermontu, Virginie a Washingtonu. Společnost Amtrak očekává, že výsledné rozšíření kapacity a zkrácení jízdních dob povede k nárůstu počtu cestujících o více než 1,5 milionu ročně.

"Nové vlaky změní budoucnost železniční dopravy tím, že nahradí naši stávající 40 až 50 let starou flotilu nejmodernějšími zařízeními vyrobenými v USA," řekl generální ředitel společnosti Amtrak, Bill Flynn. "Tato investice je nezbytná pro zachování regionální a státem podporované vlakové dopravy na severovýchodě a našim zákazníkům poskytne nejen pohodlné a bezpečné možnosti cestování, ale zároveň sníží emise uhlíku."

"Tato vozidla nabídnou společnosti Amtrak a jejím cestujícím nejmodernější udržitelnou a inteligentní železniční technologii. Věříme, že hybridní pohon využívající akumulátorové baterie a duální pohon budou hrát důležitou roli při snižování emisí a ochraně životního prostředí ve Spojených státech. Navíc díky našim digitálním službám bude Amtrak disponovat informacemi o provozu vozidel v reálném čase. Tím se dále zvýší efektivita a bezpečnost osobní dopravy." uvedl Michael Peter, generální ředitel společnosti Siemens Mobility. "Investice společnosti Amtrak ilustruje odhodlání Ameriky vylepšovat své železniční systémy a nabízet cestujícím udržitelnější možnost cestování."

Kromě smlouvy o výrobě byla uzavřena také dlouhodobá servisní smlouva na technickou podporu, náhradní díly a dodávky materiálu. Vozidla jsou vybavena službami bezdrátové komunikace, dálkovým monitoringem a plně integrovanými digitálními diagnostickými funkcemi, které dále zvyšují spolehlivost. Tyto pokročilé funkce umožní společnosti Amtrak testovat a vyvíjet nové technologie a zavádět nové postupy údržby, které zefektivní provoz, zvýší dostupnost a dlouhodobě sníží náklady.

Objednávka zahrnuje kromě komfortních vozů i lokomotivy s duálním pohonem a hybridním pohonem s akumulátorovými bateriemi. Dodávka prvního kompletu vozidel je naplánována na rok 2024, přičemž testování nové netrakční jednotky Venture s lokomotivou s hybridním pohonem využívajícím akumulátorové baterie začne v roce 2025. Vlaky pro severovýchodní koridor a státem podporované trasy budou dodány v letech 2024 až 2030. Použití duálního pohonu a hybridního pohonu s akumulátorovými bateriemi trvale sníží emise znečišťujících látek ve srovnání se stávajícím vozovým parkem, čímž významně přispěje k ochraně životního prostředí.

Nejnovější vozy budou vybaveny pohodlnějšími sedadly, individuálními elektrickými zásuvkami a vstupy USB, palubní sítí Wifi, vylepšeným osvětlením a panoramatickými okny. Na palubě bude k dispozici moderní stravování včetně samoobslužných možností a také nejmodernější informační systém pro cestující, digitální rezervační systém a navigační displeje. Vlaky byly navrženy s ohledem na nejnovější zdravotní a bezpečnostní normy, včetně vylepšeného systému pro vytápění, chlazení a ventilaci, bezdotykového ovládání toalet a automatických schůdků. Splňují také nejnovější standardy společnosti Amtrak pro bezbariérový přístup, jsou vybaveny akustickým naváděcím systémem pro nevidomé, bezbariérovými umývárnami, mezivozovými přechody i palubními restauracemi a také výtahy pro cestující se sníženou pohyblivostí, včetně vozíčkářů. Vozidla splňují nejnovější bezpečnostní směrnice a normy, které zajišťují zvýšenou konstrukční bezpečnost.

Vozidla budou vyrobena v severoamerickém výrobním závodě společnosti Siemens Mobility v Sacramentu v Kalifornii v souladu s aktuálními požadavky amerického Federálního úřadu pro železnice (FRA) podle zákona Buy America Act. Závod, který zaměstnává více než 2 100 lidí, letos slaví 30. výročí od svého založení a stále se rozšiřuje. Jedná se o jeden z největších závodů svého druhu na kontinentu a jeden z nejudržitelnějších, díky solární elektrárně o výkonu 2,1 MWp, která k výrobě elektřiny využívá především kalifornské slunce. Společnost Siemens Mobility v Sacramentu navrhuje a vyrábí celé spektrum kolejových vozidel, včetně tramvají, lokomotiv a osobních vozů. Zákaznický servis a údržbu řídí americká centrála údržby a oprav společnosti Siemens Mobility, která se nachází v areálu McClellan Park, rovněž v Sacramentu, s plochou přibližně 5 600 metrů čtverečních.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí společnosti Siemens Česká republika, zároveň je však samostatným právním subjektem. Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, energetiku, dopravu a veřejnou infrastrukturu, technologie budov a zdravotnictví. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace, automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility GmbH je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace železnice a elektrifikace, dopravních řešení na klíč a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravním operátorům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 9,7 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 38 200 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení