vlak-9091-0811176709.jpg
15.11.2021

Siemens Mobility spolupracuje s RazorSecure na posílení kybernetické bezpečnosti

Siemens Mobility rozšiřuje svůj partnerský ekosystém platformy Railigent. Zvýšená kybernetická bezpečnost zaručující dostupnost.

Společnosti Siemens Mobility a RazorSecure podepsaly dohodu o spolupráci s cílem nabídnout provozovatelům kolejových vozidel po celém světě lepší řešení kybernetické bezpečnosti v železniční dopravě. Rostoucí digitalizace přináší výhody, ale také potřebu adekvátní ochrany před kybernetickými útoky. Obě společnosti proto spojí své know-how k zabezpečení komplexních dopravních systémů: RazorSecure je specialistou na poskytování řešení kybernetické bezpečnosti na železnici a nepřetržitý monitoring chování jednotlivých systémů a provozu v celé síti v reálném čase. Společnost Siemens Mobility se svými inteligentními systémy digitální správy provozovaných zařízení, jako je platforma Railigent, usiluje o zajištění maximální dostupnosti železniční dopravy.

"Monitorování v reálném čase a co nejrychlejší odhalení nesrovnalostí v oblasti IT a softwarové struktury našich vlaků jsou jediným způsobem, jak zajistit stoprocentní dostupnost vozového parku a zároveň zachovat nejvyšší úroveň kybernetické bezpečnosti. RazorSecure nám dokáže díky svým odborným znalostem a osvědčeným řešením pomoci tohoto cíle dosáhnout," řekl Johannes Emmelheinz, generální ředitel zákaznického servisu společnosti Siemens Mobility.

"Železniční průmysl potřebuje inovativní řešení, která jsou přizpůsobena jeho specifickým výzvám. Díky partnerství se společností Siemens Mobility můžeme nabídnout komplexní řešení založená na našem produktovém portfoliu a odborných znalostech v oblasti kybernetické bezpečnosti na železnici, která zlepší zabezpečení železničních vozidel," řekl Alex Cowan, generální ředitel společnosti RazorSecure.Společnost RazorSecure sídlí v Basingstoku ve Velké Británii a bude součástí partnerského ekosystému Siemens Mobility. Cílem takzvané Aliance pro dostupnost (Alliance for Availability) je řešit rostoucí složitost prostřednictvím mezioborové spolupráce. Spojuje širokou škálu procesů, technologií a odborných znalostí souvisejících se službami v otevřeném ekosystému, který kombinuje silné stránky železničního průmyslu, dodavatelů, provozovatelů, partnerů a univerzit. V rámci Aliance pro dostupnost spolupracuje Siemens Mobility v současné době s 22 globálními partnery.

Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení