9009-1408005435
20.8.2021

Siemens Mobility instaluje řídicí systém CBTC na železniční trať spojující Malajsii a Singapur

Systém CBTC bude instalován na rychlodráze Johor Bahru-Singapur První případ použití technologie CBTC na přeshraničním spojení Železniční trať zmírní současné přetížení, zlepší přeshraniční spojení a podpoří hospodářské aktivity v regionu.

Společnost Siemens Mobility získala od společnosti RTS Operations zakázku na návrh, instalaci, údržbu a uvedení do provozu zabezpečovacího systému CBTC (Communications-Based Train Control) a systému nástupištních dveří na rychlodráze Johor Bahru-Singapur (RTS). Jedná se o vůbec první případ použití technologie CBTC na přeshraničním železničním spojení. Čtyřkilometrový úsek spojující Johor Bahru v Malajsii a Woodlands v Singapuru bude provozovat společnost RTS Operations, joint venture společností SMRT (provozovatel železnic v Singapuru) a malajsijské společnosti Prasarana (veřejná doprava). Po dokončení bude schopen RTS Link přepravit přibližně 10 000 cestujících za hodinu v každém směru, což pomůže zmírnit současné přetížení stávajících hraničních přechodů, zlepší přeshraniční spojení a podpoří hospodářské aktivity v regionu. Trať bude rovněž vybavena systémem automatického provozu GoA 4, což je nejvyšší stupeň automatizace, který umožňuje automatické řízení a provoz vozidel bez strojvedoucího.

"Jsme rádi, že jsme dostali příležitost poskytnout naši nejmodernější zabezpečovací technologii pro tento významný regionální projekt, který zajistí důležité dopravní spojení pro téměř 300 000 lidí, kteří denně překračují malajsko-singapurskou hranici při dojíždění za prací," řekl Andre Rodenbeck, generální ředitel železniční infrastruktury společnosti Siemens Mobility. "RTS Link bude vůbec prvním přeshraničním spojením, které bude vybaveno technologií CBTC, což mu umožní fungovat s vynikající dostupností, spolehlivostí a komfortem pro cestující, a dále podtrhuje naši vedoucí pozici v oboru automatizovaných zabezpečovacích systémů."

Společnost Siemens Mobility v rámci tohoto projektu využije své řešení Trainguard MT k instalaci CBTC na 4 km železniční trati a také v jedné stanici a řídicím centru (OCC) na hranicích obou států. Kromě toho budou v obou stanicích instalovány nástupištní dveře s obrazovkami a na malajsijské straně bude zřízeno depo, které bude schopno pojmout osm čtyřvozových vlakových souprav. Trainguard MT je vysoce výkonný systém CBTC společnosti Siemens Mobility, který provozovatelům umožňuje maximalizovat kapacitu a propustnost sítě. Technologie založená na rádiovém přenosu poskytuje údaje o poloze a rychlostních podmínkách vozidel v reálném čase, což provozovatelům systému umožňuje bezpečně zvýšit počet vozidel na trati.

Tento projekt je dalším milníkem v partnerství mezi společnostmi Siemens Mobility, Singapurem a Malajsií, které zahrnuje dodávku zabezpečovacích systémů pro několik projektů hromadné dopravy v Singapuru, včetně nedávné zakázky na instalaci zabezpečovacího systému pro automatizované řízení vlaků na trati Jurong Regional Line. V Malajsii společnost Siemens Mobility v současné době pracuje na implementaci systému Trainguard MT pro linku 3 sítě lehkých železnic v údolí Klang.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení