8585-0905469061
26.5.2020

Siemens Mobility dodá systém elektrického napájení pro rozšíření metra ve Stockholmu

Siemens Mobility byl vybrán jako dodavatel systému elektrického napájení pro rozšíření linek metra ve Stockholmu Zakázka ve výši 21 milionů EUR

Region Stockholm Extended Metro Administration vybral společnost Siemens Mobility jako dodavatele trakčních napájecích stanic (měníren) a rozvoden pro nové rozšíření tratí metra ve Stockholmu. Jedná se o prodloužení žluté linky metra z Odenplanu do Arenastadenu, a prodloužení modré linky do Barkarby na severozápadě a do Nacka a Söderort na jihovýchodě. Kromě toho bude modrá linka napojena na zelenou linku ve stanici Gullmarsplan, mezi Fridhemsplanem a Älvsjö bude postavena nová trať. Projekt je v hodnotě zhruba 21 milionů EUR. Práce začnou okamžitě a dokončení bude trvat několik let. Dodávky budou probíhat postupně během celého projektu.

„Dobře fungující systém metra je pro obyvatele regionu Stockholm důležitým faktorem v jejich každodenním životě. Po rozšíření žluté linky a dalších částí bude moci tento efektivní a udržitelný způsob dopravy využívat ještě více lidí. Pro společnost Siemens Mobility je potěšením být součástí tak komplexního a důležitého projektu, který zlepší služby a pohodlí pro cestující.“ říká Michael Peter, generální ředitel Siemens Mobility.

Rozsah projektu:

Projekční návrh, zhotovení technické dokumentace, dodávka, montáž, kontrola, testování, uvedení do provozu pro celkem 15 trakčních napájecích stanic, 28 rozvoden a kabelizace pro plně funkční instalaci. Trakční napájecí stanice se skládá z rozvaděče 36 kV, usměrňovacích jednotek, stejnosměrného rozvaděče 750V, řídicích jednotek a pomocných napájecích systémů. Rozvodna se skládá z rozvaděče 36 kV, transformátoru 33 / 0,42 kV a řídicího systému. Kabelizace zahrnuje šachty a pokládku kabelů 33 kV a kabelu 750V mezi stanicemi Akalla a Barkarby. Funkční odpovědnost za všechny komponenty.
Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení