MOPR202112206377.jpg
31.8.2022

Siemens Mobility dodá společnosti Akiem dalších 65 lokomotiv Vectron

  • Společnost Akiem objednala 65 elektrických lokomotiv Vectron AC a Vectron MS ze stávající rámcové smlouvy
  • Dodávka zahrnuje i lokomotivy s nejvyšší provozní rychlostí 230 km/h
  • Překročen milník v prodeji lokomotiv Vectron – už více než 1 500 prodaných kusů

Společnost Akiem, která se specializuje na pronájem kolejových vozidel, si u Siemens Mobility objednala 65 lokomotiv Vectron AC a Vectron MS. Objednávka byla učiněna v rámci rámcové smlouvy na nákup lokomotiv, která byla podepsána v prosinci 2021. První lokomotivy z této objednávky mají být dodány v polovině roku 2024. Společnost Akiem si již dříve objednala 20 lokomotiv Vectron od společnosti Siemens Mobility, a to v prosinci loňského roku. 

 

„Od podpisu rámcové smlouvy se společností Akiem a první objednávky v prosinci se jedná o první objednávku tak velkého počtu lokomotiv,“ řekl Albrecht Neumann, CEO pro kolejová vozidla společnosti Siemens Mobility. „Obzvláště nás těší, že Vectron ve flotile společnosti Akiem svou jedinečnou modulární konstrukcí významně přispěje k přeshraniční evropské nákladní a osobní dopravě. Také jsme už dosáhli milníku 1 500 prodaných Vectronů, což je jasný důkaz spokojenosti zákazníků.“ 

 

Objednané lokomotivy mají maximální výkon 6,4 megawattů a mohou být dodány s nejvyšší provozní rychlostí 200 nebo 230 km/h. Mohou být využívány pro přeshraniční nákladní dopravu i rychlou osobní dopravu v mnoha evropských zemích. 

 

„Jsme rádi, že můžeme rozšířit náš vozidlový park o lokomotivy Vectron,“ řekl Fabien Rochefort, CEO skupiny Akiem. „Těšíme se na to, že nabídneme provozovatelům osobní a nákladní dopravy v celé Evropě flotilu, kterou potřebují pro udržitelný a spolehlivý provoz. Jsme přesvědčeni, že 85 lokomotiv Vectron, které si společnost Akiem od prosince v souhrnu objednala, splní očekávání našich zákazníků.“

 

Společnost Siemens Mobility už prodala více než 1 500 lokomotiv Vectron 62 zákazníkům v 16 zemích a tento lokomotivní park už najel v provozu více než 600 milionů kilometrů. Lokomotivy z rodiny Vectronů byly schváleny pro provoz ve 20 evropských zemích. 

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení