8496-0802022527
18.2.2020

Siemens Mobility dodá regionální elektrické jednotky Mireo pro oblast Lužice

DB Regio objednává u společnosti Siemens Mobility 18 tříčlánkových elektrických trakčních jednotek Mireo  Nasazeny budou v regionální železniční síti Lužice Zvýšené pohodlí cestujících, bezbariérové cestování a vyšší přepravní kapacita Na vývoji elektrické i mechanické části jednotek se významně podílejí pracovníci Engineeringu Siemens Mobility v Praze, Plzni a Ostravě

Společnost DB Regio objednala 18 tříčlánkových nízkopodlažních elektrických trakčních jednotek Mireo, které budou nasazeny v regionální železniční síti Lužice (Lausitz), ve spolkových zemích Brandenbursko a Sasko. Smlouva byla podepsána dne 13. února 2020.

Nové tříčlánkové elektrické trakční jednotky od společnosti Siemens Mobility náleží do nové produktové platformy Mireo. Na vývoji její elektrické i mechanické části se významně podílejí pracovníci Engineeringu Siemens Mobility v Praze, Plzni a Ostravě. Nová elektrická trakční jednotka pro Lužici nabízí 180 míst k sezení, zvýšené pohodlí pro cestující a umožňuje bezbariérové cestování. Objednávka vozidel zahrnuje vysokou úroveň palubního vybavení: WLAN, nabíjecí body pro elektrokola, energeticky úsporné elektrické osvětlení, zásuvky s integrovaným USB rozhraním, induktivní nabíjení u stolků s vis-à-vis sezením a vysoce kvalitní prostory 1. tříd.

Státní tajemník Rainer Genilke z Ministerstva infrastruktury a územního plánování státu Brandenburg: „ Jedná se o dobrou zprávu pro Lužici. S novými elektrickými jednotkami Mireo získáváme modernější vozidla a s tím související vyšší kvalitu. To je přesně to, co jsme v roce 2019 v zadávacím řízení pro síť Lužice požadovali. Krom toho dojde k navýšení počtu vlakových kilometrů a novému uspořádání provozu v regionu od jižního Braniborska do Saska. Tímto vývojem v dopravním odvětví podporujeme strukturální změny v Lužici.“

Dr.-Ing. Joachim Trettin, předseda DB Regio AG, Regio Nordost, říká: „Moderní vozidla přinášejí našim cestujícím významný nárůst pohodlí - vybavení s WLAN, nabíjecími zásuvkami USB, a dokonce i možnostmi nabíjení pro elektrokola. Tyto změny výrazně zvýší atraktivitu veřejné dopravy v Braniborsku a Sasku.“

Susanne Henckel, generální ředitelka Verkehrsverbund Berlin-Brandenburg: „Tímto způsobem dále zvyšujeme již tak vysoké standardy kvality v regionální dopravě a cestující se mohou těšit na moderní a spolehlivá vozidla.“

"Velmi si vážíme toho, že jsme získali zakázku na výrobu nových vozidel pro síť Lužice. S touto objednávkou se počet vozidel Mireo zvýší na téměř 180! Mireo je naše inteligentní a osvědčená regionální a příměstská platforma, která kombinuje ekonomiku provozu s udržitelností po celou dobu životnosti vozidel a nabízí zvýšený komfort cestujících prostřednictvím mnoha doplňků, jako jsou induktivní možnosti nabíjení, WLAN a pohodlná sedadla,“ řekla Sabrina Soussan, generální ředitelka společnosti Siemens Mobility.

Nové elektrické trakční jednotky Mireo najedou 4,3 milionu vlakových kilometrů ročně a budou jezdit na následujících tratích:

RB11 Frankfurt (Oder) - Cottbus - Finsterwalde - Falkenberg (Elster) RB49 Cottbus - Ruhland - Elsterwerda-Biehla - Falkenberg (Elster) RE10 Frankfurt (Oder) - Cottbus - Falkenberg (Elster) - Eilenburg - Leipzig Hbf RE10V Cottbus - Leipzig Hbf RE13 Cottbus Senftenberg – Elsterwerda

Společnost Siemens Mobility vyrobí těchto 18 objednaných vozidel v závodě v německém Krefeldu. První dodávky jsou plánovány od podzimu 2022. Uvedení do provozu proběhne mezi říjnem 2021 a listopadem 2022. Zahájení oficiálního provozu je plánováno na konec roku 2022.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility GmbH je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace železnice a elektrifikace, dopravních řešení na klíč a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravním operátorům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 9,7 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 38 200 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení