8496-0802022527
18.2.2020

Siemens Mobility dodá regionální elektrické jednotky Mireo pro oblast Lužice

DB Regio objednává u společnosti Siemens Mobility 18 tříčlánkových elektrických trakčních jednotek Mireo  Nasazeny budou v regionální železniční síti Lužice Zvýšené pohodlí cestujících, bezbariérové cestování a vyšší přepravní kapacita Na vývoji elektrické i mechanické části jednotek se významně podílejí pracovníci Engineeringu Siemens Mobility v Praze, Plzni a Ostravě

Společnost DB Regio objednala 18 tříčlánkových nízkopodlažních elektrických trakčních jednotek Mireo, které budou nasazeny v regionální železniční síti Lužice (Lausitz), ve spolkových zemích Brandenbursko a Sasko. Smlouva byla podepsána dne 13. února 2020.

Nové tříčlánkové elektrické trakční jednotky od společnosti Siemens Mobility náleží do nové produktové platformy Mireo. Na vývoji její elektrické i mechanické části se významně podílejí pracovníci Engineeringu Siemens Mobility v Praze, Plzni a Ostravě. Nová elektrická trakční jednotka pro Lužici nabízí 180 míst k sezení, zvýšené pohodlí pro cestující a umožňuje bezbariérové cestování. Objednávka vozidel zahrnuje vysokou úroveň palubního vybavení: WLAN, nabíjecí body pro elektrokola, energeticky úsporné elektrické osvětlení, zásuvky s integrovaným USB rozhraním, induktivní nabíjení u stolků s vis-à-vis sezením a vysoce kvalitní prostory 1. tříd.

Státní tajemník Rainer Genilke z Ministerstva infrastruktury a územního plánování státu Brandenburg: „ Jedná se o dobrou zprávu pro Lužici. S novými elektrickými jednotkami Mireo získáváme modernější vozidla a s tím související vyšší kvalitu. To je přesně to, co jsme v roce 2019 v zadávacím řízení pro síť Lužice požadovali. Krom toho dojde k navýšení počtu vlakových kilometrů a novému uspořádání provozu v regionu od jižního Braniborska do Saska. Tímto vývojem v dopravním odvětví podporujeme strukturální změny v Lužici.“

Dr.-Ing. Joachim Trettin, předseda DB Regio AG, Regio Nordost, říká: „Moderní vozidla přinášejí našim cestujícím významný nárůst pohodlí - vybavení s WLAN, nabíjecími zásuvkami USB, a dokonce i možnostmi nabíjení pro elektrokola. Tyto změny výrazně zvýší atraktivitu veřejné dopravy v Braniborsku a Sasku.“

Susanne Henckel, generální ředitelka Verkehrsverbund Berlin-Brandenburg: „Tímto způsobem dále zvyšujeme již tak vysoké standardy kvality v regionální dopravě a cestující se mohou těšit na moderní a spolehlivá vozidla.“

"Velmi si vážíme toho, že jsme získali zakázku na výrobu nových vozidel pro síť Lužice. S touto objednávkou se počet vozidel Mireo zvýší na téměř 180! Mireo je naše inteligentní a osvědčená regionální a příměstská platforma, která kombinuje ekonomiku provozu s udržitelností po celou dobu životnosti vozidel a nabízí zvýšený komfort cestujících prostřednictvím mnoha doplňků, jako jsou induktivní možnosti nabíjení, WLAN a pohodlná sedadla,“ řekla Sabrina Soussan, generální ředitelka společnosti Siemens Mobility.

Nové elektrické trakční jednotky Mireo najedou 4,3 milionu vlakových kilometrů ročně a budou jezdit na následujících tratích:

RB11 Frankfurt (Oder) - Cottbus - Finsterwalde - Falkenberg (Elster) RB49 Cottbus - Ruhland - Elsterwerda-Biehla - Falkenberg (Elster) RE10 Frankfurt (Oder) - Cottbus - Falkenberg (Elster) - Eilenburg - Leipzig Hbf RE10V Cottbus - Leipzig Hbf RE13 Cottbus Senftenberg – Elsterwerda

Společnost Siemens Mobility vyrobí těchto 18 objednaných vozidel v závodě v německém Krefeldu. První dodávky jsou plánovány od podzimu 2022. Uvedení do provozu proběhne mezi říjnem 2021 a listopadem 2022. Zahájení oficiálního provozu je plánováno na konec roku 2022.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí společnosti Siemens Česká republika, zároveň je však samostatným právním subjektem. Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, energetiku, dopravu a veřejnou infrastrukturu, technologie budov a zdravotnictví. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace, automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility GmbH je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace železnice a elektrifikace, dopravních řešení na klíč a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravním operátorům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 9,7 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 38 200 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení