8310-1103302208
28.3.2019

Siemens Mobility dodá lokomotivy Vectron společnosti UniCredit Leasing

Tři lokomotivy Vectron MS určené k pronájmu železničním dopravcům Zahájení dodávky lokomotiv v létě 2019 První nájemce: společnost AWT Provoz v České republice, Slovensku, Maďarsku, Slovinsku, Německu, Rakousku, Polsku a Chrovatsku

Lokomotivy Siemens Vectron se na českých kolejích objevují stále častěji. Nejnovější zakázka čítá tři vícesystémové lokomotivy Vectron MS, které si objednala společnost UniCredit Leasing CZ, a.s. Smlouva byla uzavřena 26. března 2019, UniCredit Leasing si lokomotivy pořizuje za účelem jejich dalšího pronájmu železničním dopravcům. Prvním nájemcem, který bude lokomotivy využívat v nákladní dopravě, je společnost AWT. Skupina AWT (Advanced World Transport), člen skupiny PKP CARGO, je mezinárodní dopravní společnost a logistický operátor v rámci EU.

 

„Lokomotivy Vectron se velmi úspěšně zapsaly nejen v zahraničí, ale i na českém trhu a máme radost, že zájem o ně stále roste. Dokladem toho je již více než 800 objednaných lokomotiv u 42 zákazníků z různých zemí Evropy. Těší nás, že se po jejich bok nyní zařadily další tři lokomotivy českého subjektu a už v létě tohoto roku je bude moci nájemce nasadit do provozu,“ říká Roman Kokšal, ředitel společnosti Siemens Mobility Česká republika.

 

„Pořízením nových Vectronů realizujeme dlouhodobou strategii skupiny PKP CARGO stát se jedničkou v nákladní železniční dopravě v zemích Trojmoří. Nové stroje budeme především využívat v koridoru sever-jih, na který se do budoucna chceme zaměřit. Díky využití moderní techniky můžeme našim klientům poskytnout ještě rychlejší a komplexnější služby,“ říká Maciej Walczyk, předseda představenstva AWT.

 

Lokomotivy Vectron MS jsou vybaveny pro provoz v osmi evropských zemích (Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Slovinsko, Německo, Rakousko, Polsko a Chorvatsko), včetně vybavení nejmodernějším zabezpečovacím zařízením ETCS. Trojice lokomotiv se bude vyrábět v závodě společnosti Siemens Mobility v Mnichově-Allachu a bude dodána už v létě tohoto roku. Nové moderní lokomotivy Vectron pro UniCredit Leasing jsou určeny pro nákladní dopravu, mají výkon 6,4 MW, maximální rychlost 160 km/h.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení