8196-1012041822
5.12.2018

Siemens Mobility dodá dalších šest souprav metra pro Norimberk

Norimberský dopravní podnik (VAG) uplatní první opci k zakázce uzavřené v roce 2015 Celkový počet dodaných elektrických jednotek metra tak dosáhne 27 kusů Vyšší komfort cestování a optimální přepravní podmínky pro cestující

Norimberský dopravní podnik (VAG) objednal dalších šest souprav metra typu G1 a uplatnil tak první ze dvou opcí u výrobce, společnosti Siemens Mobility. Zakázka byla uzavřena v prosinci roku 2015. Celková dodávka již objednaných vozidel bude čítat 27 jednotek. Nové čtyřvozové vlaky typu G1 z nyní uplatněné opce se plánují nasadit na linku U1, kde od roku 2021 nahradí 12 původních dvouvozových souprav DT2. Vozidla budou vyrobena v závodě Siemens Mobility ve Vídni. Různé komponenty, jako například trakční měniče, trakční motory, měniče pomocných pohonů či řídicí technika, budou vyráběny přímo v Norimberku. Projektový management, vývoj a servisní podpora budou zajišťovány z Erlangenu. 

 

„Díky vozidlům metra G1 zahajujeme novou éru podzemní dopravy. Nejenže vozidla vypadají elegantně a moderně uvnitř i zvenčí, ale splňují i všechna naše očekávání. Můžeme přepravit více cestujících a nabídnout zákazníkům více pohodlí, včetně osob se sníženou možností pohybu. Tato nová vozidla nám pomohou vyřešit přepravu cestujících na lince U1 na dalších 40 let,“ říká člen výkonné rady společnosti VAG, Tim Dahlmann-Resing.

 

„G1 představují vysoce vyspělá vozidla, navržená speciálně pro potřeby Norimberku. Všechna vozidla mohou být do budoucna dodatečně vybavena pro automatický provoz, což jim zajistí budoucí využití po celou délku životního cyklu,“ dodává Sabrina Soussan, CEO společnosti Siemens Mobility.

 

Během vývoje vozidel byla pozornost zaměřena na pohodlí cestujících a na dosažení jejich optimálního výstupu a nástupu do vozů. Široké dveře a průchodnost vozů usnadňují nástup cestujících i jejich rozmístění ve vozech. Pocit bezpečí navozuje světlý a příjemný interiér s velkorysými multifunkčními prostory. Komplexní informační systém poskytuje aktuální informace v průběhu jízdy. Systém klimatizace umožňuje nastavit komfortní teplotu uvnitř vozidla. Světlené LED pruhy nade dveřmi uvnitř i zvenčí vozu indikují otevírání a zavírání dveří podobně jako u semaforu – zelené světlo značí nástup a červené ukončení nástupu a zavírání dveří. V průběhu zavírání dveří světelný pruh bliká a upozorňuje cestující na pohyb dveří. Pro překlenutí mezery mezi vozem a nástupištěm slouží automatické výsuvné prahy u každých dveří, které zajistí bezpečný a bezbariérový vstup do vozidla.  

 

Vozidla jsou nyní určena pro manuální provoz, ale do budoucna jsou připravena potřebná rozhraní a prostory pro dodatečnou přestavbu čelních vozů na automatický provoz bez strojvedoucího včetně možnosti náhrady kabiny strojvedoucího zvětšeným prostorem pro cestující.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2021, který skončil 30. září 2021, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 62,3 miliardy eur a čistého zisku 6,7 miliardy eur. K 30. září 2021 měla společnost po celém světě přibližně 303 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta).

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení