Siemens-Mobility-Digitalization-visual-clean_medium.jpeg
18.10.2022

Siemens Mobility dodá CBTC systém pro první metro bez obsluhy v Kaohsiungu na Tchaj-wanu

  • Na lince dlouhé 22,8 km, ve 23 stanicích a na 25 vlakových soupravách metra bude instalován systém CBTC s úrovní automatizace GoA4.
  • GoA4 je nejvyšší stupeň automatizace jízdy vlaků, který umožňuje automatické řízení a ovládání vlaků (bezobslužný provoz).
  • Automatizovaný řídící systém zvyšuje dostupnost, umožní optimalizovat provoz a poskytne cestujícím vyšší komfort.

Společnost Siemens Mobility se svými konsorcionálními partnery ST Engineering a Stadler získala zakázku na klíč v Kaohsiungu na Tchaj-wanu, která zahrnuje Elektrické a Mechanické (E&M) vybavení pro žlutou linku metra s bezobslužným provozem. Siemens Mobility dodá svou nejmodernější technologii CBTC (Communication Based Train Control – na komunikaci závislé zabezpečení) s úrovní automatizace GoA4, která umožní plně automatizovaný provoz vlaků (ATO) na 22,8 km dlouhé lince. Společnost dále dodá svůj vysoce spolehlivý a přesný radiokomunikační systém Airlink, který usnadní komunikaci traťových a palubních částí řídícího systému instalovaných v nových vozidlech.

 

"Jsme rádi, že jsme získali příležitost poskytnout naši nejlepší technologii ve své kategorii, která pomůže zlepšit infrastrukturu a udržitelnost metra v Kaohsiungu. Naše digitalizovaná a automatizovaná řešení umožní provozovat žlutou linku na vyšší úrovni, co se týče přesnosti a dostupnosti, a přinese i celkový lepší zážitek cestujícím. Dojde ke snížení množství prvků traťové části systému instalovaných podél trati, čímž bude systém spolehlivější a snadněji udržovatelný," řekl Andre Rodenbeck, CEO Rail Infrastructure v koncernu Siemens Mobility a dodal: „Tento důležitý projekt podtrhuje naší vedoucí pozici v poskytování automatizovaných signalizačních systémů a rozšiřuje naše působení na Tchaj-wanu."

 

V Kaohsiungu žije přibližně 2,72 milionu obyvatel, je to třetí nejlidnatější oblast Tchaj-wanu a hospodářské centrum jihu země. Nová žlutá linka má mít 22 stanic a jednu nadzemní stanici, trať bude 22,8 km dlouhá a propojí se se stávající sítí metra. Po dokončení bude žlutá linka představovat udržitelný, bezpečný a vysoce spolehlivý systém veřejné dopravy, který spojí šest důležitých čtvrtí, univerzity a školy. Očekává se, že v konečném důsledku bude sloužit více než 40 % obyvatel města.

 

V první fázi se plánuje zprovoznění 13 stanic a jednoho depa, ke kterému má dojít v prosinci 2030. Zahájení provozu na celé trase se plánuje v lednu 2034. Žlutá linka zajistí pohodlný přestup na stávající červenou a oranžovou linku, které v minulosti také realizovala společnost Siemens Mobility a které byly uvedeny do provozu v roce 2008.

 

Řešení CBTC Trainguard MT společnosti Siemens Mobility je nejrozšířenějším systémem automatického řízení vlaků na světě a používá jej mnoho provozovatelů, od Paříže, Pekingu, New Yorku, Londýna, Hongkongu až po Buenos Aires.

Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení