Siemens-Mobility-Digitalization-visual-clean_medium.jpeg
18.10.2022

Siemens Mobility dodá CBTC systém pro první metro bez obsluhy v Kaohsiungu na Tchaj-wanu

  • Na lince dlouhé 22,8 km, ve 23 stanicích a na 25 vlakových soupravách metra bude instalován systém CBTC s úrovní automatizace GoA4.
  • GoA4 je nejvyšší stupeň automatizace jízdy vlaků, který umožňuje automatické řízení a ovládání vlaků (bezobslužný provoz).
  • Automatizovaný řídící systém zvyšuje dostupnost, umožní optimalizovat provoz a poskytne cestujícím vyšší komfort.

Společnost Siemens Mobility se svými konsorcionálními partnery ST Engineering a Stadler získala zakázku na klíč v Kaohsiungu na Tchaj-wanu, která zahrnuje Elektrické a Mechanické (E&M) vybavení pro žlutou linku metra s bezobslužným provozem. Siemens Mobility dodá svou nejmodernější technologii CBTC (Communication Based Train Control – na komunikaci závislé zabezpečení) s úrovní automatizace GoA4, která umožní plně automatizovaný provoz vlaků (ATO) na 22,8 km dlouhé lince. Společnost dále dodá svůj vysoce spolehlivý a přesný radiokomunikační systém Airlink, který usnadní komunikaci traťových a palubních částí řídícího systému instalovaných v nových vozidlech.

 

"Jsme rádi, že jsme získali příležitost poskytnout naši nejlepší technologii ve své kategorii, která pomůže zlepšit infrastrukturu a udržitelnost metra v Kaohsiungu. Naše digitalizovaná a automatizovaná řešení umožní provozovat žlutou linku na vyšší úrovni, co se týče přesnosti a dostupnosti, a přinese i celkový lepší zážitek cestujícím. Dojde ke snížení množství prvků traťové části systému instalovaných podél trati, čímž bude systém spolehlivější a snadněji udržovatelný," řekl Andre Rodenbeck, CEO Rail Infrastructure v koncernu Siemens Mobility a dodal: „Tento důležitý projekt podtrhuje naší vedoucí pozici v poskytování automatizovaných signalizačních systémů a rozšiřuje naše působení na Tchaj-wanu."

 

V Kaohsiungu žije přibližně 2,72 milionu obyvatel, je to třetí nejlidnatější oblast Tchaj-wanu a hospodářské centrum jihu země. Nová žlutá linka má mít 22 stanic a jednu nadzemní stanici, trať bude 22,8 km dlouhá a propojí se se stávající sítí metra. Po dokončení bude žlutá linka představovat udržitelný, bezpečný a vysoce spolehlivý systém veřejné dopravy, který spojí šest důležitých čtvrtí, univerzity a školy. Očekává se, že v konečném důsledku bude sloužit více než 40 % obyvatel města.

 

V první fázi se plánuje zprovoznění 13 stanic a jednoho depa, ke kterému má dojít v prosinci 2030. Zahájení provozu na celé trase se plánuje v lednu 2034. Žlutá linka zajistí pohodlný přestup na stávající červenou a oranžovou linku, které v minulosti také realizovala společnost Siemens Mobility a které byly uvedeny do provozu v roce 2008.

 

Řešení CBTC Trainguard MT společnosti Siemens Mobility je nejrozšířenějším systémem automatického řízení vlaků na světě a používá jej mnoho provozovatelů, od Paříže, Pekingu, New Yorku, Londýna, Hongkongu až po Buenos Aires.

Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí společnosti Siemens Česká republika, zároveň je však samostatným právním subjektem. Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými 12 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, energetiku, dopravu a veřejnou infrastrukturu, technologie budov a zdravotnictví. Český Siemens je průkopníkem v oblasti Průmyslu 4.0 a Smart Cities, v rámci kterých přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility GmbH je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 160 let je lídrem v oblasti dopravních technologií a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace železnice a elektrifikace, dopravních řešení na klíč a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravním operátorům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2021, který skončil 30. září 2021, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 9,2 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 500 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta).

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení