IM2022126448MO.jpg
18.1.2022

Siemens Mobility dodá 50 dvouzdrojových lokomotiv pro DB Cargo a DB Bahnbau Group

  • Poslední míle bez nutnosti výměny lokomotivy díky Vectronu Dual Mode
  • Udržitelná koncepce díky kombinaci elektrického a dieselového provozního režimu
  • Výroba v závodě Siemens Mobility v Mnichově-Allachu

Společnosti DB Cargo AG a DB Bahnbaugruppe GmbH si společně objednaly celkem 50 lokomotiv od společnosti Siemens Mobility. Dvouzdrojové lokomotivy Vectron Dual Mode budou dodány se specifickými úpravami pro plánované spektrum provozního nasazení u společností DB Cargo a DB Bahnbau Group. Lokomotivy mohou být provozovány buď v naftovém, nebo elektrickém režimu. Touto zakázkou DB využívá opci z rámcové smlouvy uzavřené v září 2020. Díky této objednávce se vozový park DB Cargo rozroste na 146 lokomotiv Vectron Dual Mode a DB Bahnbau Group získá první čtyři lokomotivy tohoto typu. Dodávky lokomotiv budou zahájeny v roce 2026 a budou vyráběny v závodě Siemens Mobility v Mnichově-Allachu.


"Naše lokomotivy Vectron Dual Mode podporují DB při přeměně jejich vozidlového parku na klimaticky šetrný. Na liniově elektrifikovaných úsecích bude lokomotiva Vectron Dual Mode pracovat v čistě elektrickém režimu a na neelektrifikovaných úsecích může přejít na naftový provoz a tím eliminovat nutnost výměny lokomotiv.  Použití naftového pohonu jen na neelektrifikovaných úsecích sníží emise CO2, náklady na údržbu a pomůže DB zavést udržitelnější dodavatelské řetězce," řekl Albrecht Neumann, generální ředitel pro kolejová vozidla ve společnosti Siemens Mobility.

 

Přestože jsou hlavní železniční tratě v Německu již elektrifikovány, tzv. poslední míli lze obvykle provozovat pouze pomocí naftou poháněných lokomotiv. Lokomotiva Vectron Dual Mode nabízí udržitelnou a hospodárnou náhradu za konvenční dieselové lokomotivy.

 

Společnost Siemens Mobility dosud prodala 195 dvouzdrojových lokomotiv Vectron Dual Mode 18 zákazníkům. Lokomotiva je založena na osvědčených komponentech lokomotiv Vectron, je navržena pro provoz na tratích napájených střídavém napětí 15 kV a je vybavena německým vlakovým zabezpečovačem PZB.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení