Společnost Siemens představuje novu IoT bránu Sitrans CloudConnect 240 pro zpracovatelský průmysl. Poskytuje druhý datový kanál, zcela nezávislý na řídicím systému, který se používá k přenosu dat z jakýchkoli procesních přístrojů s protokolem HART® do světa IT
22.3.2021

Siemens má novou IoT bránu Sitrans CC240 pro procesní instrumentaci

Sitrans CC240 IoT brána poskytuje standardizovaný přístup k datům životního cyklu zařízení s protokolem HART® Nižší nároky na servis díky rychlejší identifikaci a odstranění chyb měření a parametrizace bez potřeby dalších parametrizačních nástrojů Kompatibilní se všemi klientskými aplikacemi OPC UA Přímé připojení k Siemens MindSphere Mnoho možných aplikací pro on-and-off premise řešení

Společnost Siemens rozšiřuje možnosti digitalizace procesního průmyslu a představuje novou IoT bránu Sitrans CloudConnect 240 pro procesní průmysl. Systém poskytuje druhý datový kanál, zcela nezávislý na řídicím systému pro přenos dat z jakýchkoli procesních přístrojů s protokolem HART® do světa IT.

 

Pro digitalizaci zpracovatelského průmyslu je procesní instrumentace zásadním zdrojem dat. Brána Sitrans CC240 IOT vytváří druhý datový kanál, který uživateli zpřístupňuje dříve skrytá procesní data, aniž by to nepříznivě ovlivnilo stávající řídicí technologii. Nový systém přímo spojuje procesní zařízení a IT nebo cloud a dokáže číst nejen základní procesní hodnoty, ale také identifikační, konfigurační a diagnostické parametry pro jakékoli zařízení s HART® verze 5 nebo novější. Systém následně zpřístupní data prostřednictvím serveru OPC UA nebo řešení Siemens Mindsphere IoT-as-a-Service.

 

Data jsou v souladu s informačním modelem Namur Open Architecture, což vytváří standard pro nainstalovanou základnu bez ohledu na technologii a výrobce - lze implementovat například řešení pro monitorování a správu skladového hospodářství, zejména pro menší závody.

 

Sitrans CC240 podporuje připojení až 64 zařízení a má integrovaný webový server s nezbytnými možnostmi konfigurace a zobrazení správy. Další nástroje proto nejsou potřeba.

 

Dostupné možnosti připojení také umožňují integraci do stávajících systémů. OPC UA lze použít k přenosu dat a hodnot procesních zařízení přímo do automatizačních nebo IT systémů, například pro výpočet nebo analýzu mimo danou řídicí úlohu. Připojení k Mindsphere také podporuje distribuované použití několika systémů Sitrans CC240, což je ideální pro centrální monitorování globálně distribuovaných aktiv.

 

Díky aplikaci Sitrans store IQ společnosti Siemens má uživatel možnost sledování a správy zásob ve výrobě a logistice. Měří a získává data o hladině v nádržích, silech, stojanech nebo jiných skladovacích zařízení. Poté se data přenášejí přes Sitrans CC240 nebo bránu kompatibilní s MindConnect do Siemens Mindsphere. Aplikace Sitrans store IQ vizualizuje získaná data a také generuje záznamy o výstrahách a událostech tak, jak je definováno uživatelem. Tato oznámení mohou být zasílána prostřednictvím SMS nebo e-mailu. Aplikace je k dispozici v desktop verzi nebo pro mobilní zařízení.

 

Otevřený systém má mnoho výhod – umožňuje přizpůsobit strukturu a zobrazení a získat a zpracovat jakákoli požadovaná data. Pro správu materiálů a potřebnou infrastrukturu uživatel často vyžaduje nejen nejdůležitější informace o hladinách zásob, ale také podpůrná měření, jako je teplota, tlak, vlhkost nebo binární vstupy. Cloudová technologie podporuje plnou škálovatelnost, což jde ruku v ruce s flexibilním systémem Sitrans CC240. Aplikace Sitrans store IQ lze proto flexibilně použít jak pro menší počet zásobníků, tak pro velká skladovací centra nebo dokonce globálně distribuované infrastruktury. Strukturu lze individuálně nakonfigurovat dle požadavků uživatele.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení