Smart grid
4.3.2019

Siemens koupí společnost KACO new energy GmbH

Společnost KACO new energy je jedním z předních výrobců energetické elektroniky Siemens dále posiluje své kompetence v oblasti decentralizované energie KACO new energy bude integrována do nové provozní společnosti Smart Infrastructure

Společnost Siemens oznámila, že plánuje koupit firmu KACO new energy GmbH, jednoho z předních výrobců energetické elektroniky. Cena transakce nebyla uvedena. Projektové aktivity a činnosti EPC (energy performance contracting) nejsou součástí akvizice. Transakce je předmětem schválení regulátorů a očekává se v první polovině roku 2019.

Firma KACO new energy se sídlem v německém Neckarsulmu působí ve více než devíti zemích, kde má obchodní a servisní zastoupení, zaměstnává přes 350 lidí. Produktové portfolio KACO new energy pokrývá všechny úrovně napětí, od střídačových jednotek určených pro rodinné domy, komerční budovy a infrastrukturu až po komplexní systémy pro solární parky produkující megawatty elektrické energie. Společnost se zaměřuje především na nejrychleji rostoucí segmenty stringových střídačů pro solární a skladovací aplikace až do 1500 V a využití nejnovějších polovodičů. KACO new energy vyvinula technologii střídačů nové generace, která je založena na karbidu křemíku (SiC). Tato technologie nabízí nejvyšší hustotu výkonu a vynikající tepelné vlastnosti, které jsou důležité při instalacích v náročných podmínkách.

KACO new energy řídí od roku 1999 v pozici výkonného ředitele Ralf Hofmann. "Siemens je partner, u kterého máme jistotu, že naše technologické know-how je v dobrých rukou.“ uvádí. „V rámci struktur silné nadnárodní společnosti je firma KACO dobře připravena na výzvy následujících let,“ dodává.

"S touto akvizicí získává společnost Siemens přístup k nejnovějším technologiím, zatímco KACO new energy využije nové zdroje pro svůj růst. Společně budeme moci uvedené technologie aplikovat v zajímavých, rostoucích segmentech", vysvětluje Cedrik Neike, člen představenstva společnosti Siemens AG.

Decentralizovaná energie, energie z obnovitelných zdrojů a elektromobilita hrají stále důležitější roli v energetickém hodnotovém řetězci a vyžadují stále chytřejší řešení v rámci otevřeného a pružného ekosystému technologií a služeb. Společnost Siemens podporuje své zákazníky a celou společnost při dosahování ambiciózních cílů ochrany klimatu. S portfoliem energetické elektroniky společnosti KACO new energy posiluje Siemens své vedoucí postavení v rychle rostoucích oblastech decentralizovaných energetických systémů a poskytuje zákazníkům odpovídající výhody.

Jean-Christoph Heyne, ředitel nové divize Future Grids, dodává: "Společnost Siemens má skvělé vyhlídky uspět v oblasti technologií, které jsou zásadní pro přechod na nové energie a elektromobilitu. Akvizicí společnosti KACO new energy se naše portfolio rozvíjí v atraktivních, rychle rostoucích segmentech trhu. Naše nová provozní společnost Smart Infrastructure vstoupí v platnost 1. dubna 2019. Věříme, že naše silné stránky v oboru elektrifikace a řízení budov nám umožní prosperovat na trhu a růst v oblasti decentralizované energie, obnovitelných zdrojů, uchovávání energie a budování nabíjecí infrastruktury pro elektromobilitu."

 

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení