PublicFacade-CloseUp.jpg
27.6.2022

Siemens investuje do společnosti WiTricity na podporu rozvoje bezdrátového dobíjení elektromobilů

  • Siemens a WiTricity společně podpoří přijetí otevřených, interoperabilních standardů v oblasti bezdrátového dobíjení elektromobilů
  • Siemens strategicky vstupuje do společnosti WiTricity a bude mít k dispozici licenci na její technologii pro budoucí produkty bezdrátového dobíjení elektromobilů

Společnost Siemens oznámila, že díky investici ve výši 25 milionů dolarů získává menšinový podíl v americké WiTricity, která vyvíjí technologie pro bezdrátové dobíjení elektrických vozidel. Obě firmy budou spolupracovat na rozvoji inovací na nově vznikajícím trhu bezdrátového dobíjení elektromobilů. Podle výpočtů společnosti Siemens by měl tento trh jen v Evropě a Severní Americe dosáhnout do roku 2028 hodnoty dvou miliard dolarů. Svými aktivitami se obě společnosti snaží překlenout mezery v globální standardizaci bezdrátového dobíjení elektrických osobních a lehkých užitkových vozidel, umožnit interoperabilitu mezi vozidly a infrastrukturou a také podpořit jejich pronikání na trh. Kromě toho budou obě strany spolupracovat na dalším technickém vývoji systémů bezdrátového dobíjení.

„Spojení globální působnosti společnosti Siemens a jejího portfolia pro dobíjení elektrických vozidel s inovativních technologií WiTricity je prvním krokem v dalším zlepšování naší nabídky v oblasti bezdrátového dobíjení. Urychlí zavádění technologií pro bezdrátové dobíjení, podpoří standardizaci a rozšíří veřejnou dobíjecí infrastrukturu o interoperabilní řešení pro pohodlí a potřeby řidičů,“ uvedl generální ředitel Siemens eMobility Markus Mildner.

 

Siemens se rovněž stane licenčním partnerem k technologiím, a bude tak moci využít hluboké know-how společnosti WiTricity a desetileté spolupráce s globálními výrobci OEM v automobilovém průmyslu při vývoji osvědčených a v praxi vyzkoušených interoperabilních řešení v oblasti bezdrátového dobíjení.

 

Inovativní a osvědčená technologie

 

Dobíjecí podložka umístěná na zemi nebo v zemi si vyměňuje energii s přijímací cívkou připevněnou na spodní straně elektromobilu. Součástí řešení nejsou žádné pohyblivé součásti ani fyzické konektory. Magnetické pole přenáší energii mezi dobíjecí podložkou a cívkou vozidla, když je vozidlo umístěno nad dobíjecí podložkou. Systém využívá rezonanční indukci mezi dobíječkou a přijímačem, aby byla zajištěna vysoká účinnost při různých světlých výškách, od nízko položených sportovních automobilů až po vozy SUV.

 

Cenově výhodné a celosvětově dostupné řešení, které reaguje na požadavky zákazníků

 

Konečným cílem spolupráce je urychlit vývoj technologií bezdrátového dobíjení společně s výrobci OEM a partnery v oblasti infrastruktury a současně zajistit jejich ekonomickou dostupnost po celém světě. Podle nedávného průzkumu mezi více než tisícovkou současných a budoucích majitelů elektromobilů, kteří v příštích dvou letech uvažují o koupi elektromobilu, je bezdrátové dobíjení jedním z nejlépe hodnocených doplňků a preferovanou volbou oproti dalším prvkům výbavy, jako jsou například parkovací asistent, výkon nebo prémiové audio prvky.

 

„Bezdrátové dobíjení umožňuje řidiči jednoduše zaparkovat, odejít a vrátit se k dobitému vozidlu. Díky bezdrátovému dobíjení jsou elektromobily zajímavou variantou pro soukromé uživatele a cenově výhodnější alternativou pro komerční provozovatele. Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s takovým lídrem, jako je Siemens, a přispět tak k rozvoji tohoto nového segmentu,“ řekl Alex Gruzen, generální ředitel společnosti WiTricity. „Společnosti Siemens a WiTricity mají stejný cíl – zlepšit situaci v oblasti vlastnictví elektromobilů a správy vozového parku díky bezkonkurenční jednoduchosti a spolehlivosti bezdrátového dobíjení.“

 

Eliminace problematických aspektů u autonomních vozidel

 

Pro větší rozšíření a prosazení autonomních vozidel bude třeba odstranit klíčové problematické aspekty jejich použití, jako je například dobíjení, které stále ještě vyžaduje zásah člověka. Bezdrátový přenos energie bude klíčovou technologií, která umožní bezkontaktní automatické dobíjení s minimálními nároky na údržbu a otevře cestu k plně elektrické a autonomní mobilitě budoucnosti.

 

Další informace o Siemens řešeních pro dobíjecí infrastrukturu naleznete na: www.siemens.cz/elektromobilita

Fotografie ke stažení

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení