8569-1204446293
21.4.2020

Siemens Energy daruje 200 tisíc na pomoc lidem bez domova

Brněnský závod Siemens Energy daruje 100 tisíc korun Armádě spásy a 100 tisíc korun Diecézní charitě Brno na pomoc lidem bez domova, pro které je téměř nemožné dodržet karanténu a zabránit tak dalšímu šíření koronavirové pandemie. Lidí bez domova je v Brně více než dva a půl tisíce.

„I v současné situaci jsme především díky velkému odhodlání našich zaměstnanců v plném provozu, proto jsme se rozhodli pomoci těm, kteří to nyní velmi potřebují. Zdraví je u nás vždy na prvním místě,“ vysvětluje Erik Feith, ředitel brněnského závodu Industrial Turbomachinery, patřícího pod hlavičku Siemens Energy.

 

Společnost daruje 100 tisíc korun brněnské pobočce Armády spásy, která ve své noclehárně v ulici Mlýnská v centru Brna nyní poskytuje své služby klientům 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. „O naše služby je veliký zájem, a proto jsme velice vděční všem, kteří nám pomáhají pomáhat. Pro lidi bez domova zůstat v karanténě znamená zůstat na ulici, která je momentálně jejich domovem i přesto, že využívají některou z námi poskytovaných sociálních služeb," říká ředitel Centra sociálních služeb Josefa Korbela v Brně Mlýnské Ing. Ivan Borek.

 

Dalších 100 tisíc korun daruje Siemens Energy Diecézní charitě Brno, která pravidelně roznáší mezi potřebné jídlo, roušky i další materiál a poskytuje informace. V prostorách bývalé Káznice na Cejlu vydává Charita teplé jídlo, které připravuje Magistrátní jídelna Brno. Od pátku 17. dubna nově provozuje Diecézní charita Brno i nonstop centrum pro lidi bez přístřeší v prostorách bývalého vojenského sportovního areálu u Anthroposu. „Zájemcům v centru nabízíme příležitost k zajištění bezpečí, odpočinku, provedení osobní hygieny nebo základní zdravotní péči. Je to nová aktivita, kterou děláme nad rámec naší standardní práce. I nadále se v době pandemie staráme o seniory, nevyléčitelně nemocné i jejich rodiny. Snažíme se tak aktivně přispět k omezení šíření koronaviru a ochraně nejen našich klientů, ale celé společnosti. Jsme proto velmi vděční Siemens Energy za finanční podporu, která nám umožňuje pomáhat těm nejpotřebnějším,“ vysvětluje ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

 

Brněnský Siemens Energy, odštěpný závod Industrial Turbomachinery zaměstnává na 800 odborníků ve výrobě a servisu průmyslových parních turbín do výkonu 150 MW. I v době karantény je brněnský závod v provozu za zvýšených hygienických opatření.

 

Více informací naleznete na www.brno.charita.czwww.armadaspasy.cz

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení