Budova ČSSZ
18.2.2020

Siemens dodal chytrou regulaci vytápění do centrály České správy sociálního zabezpečení

Společnost Siemens dodala technologie pro řízení a regulaci vytápění v centrále České správy sociálního zabezpečení v Praze. O tepelný komfort se v budově stará systém ekvitermní regulace Albatros2. Nově nainstalované technologie lze snadno vzdáleně ovládat přes cloudovou platformu Synco IC pro řízení a provoz budov.

Ekvitermní regulátory (regulátory, které nastavují teplotu podle venkovní teploty) Albatros2 na pražském Smíchově řídí kaskádu plynových kotlů o celkovém výkonu 3,2 MW. Soustava zahrnuje 30 směšovaných topných okruhů, 6 nezávislých zásobníků teplé vody a 20 požadavků na teplo pro vzduchotechniku. V projektu jsou použity regulátory Albatros RVS43.345. „V budovách, jakou je i Česká správa sociálního zabezpečení, je klíčové zajistit vhodné podmínky jak pro pracovníky, tak pro návštěvníky,“ říká Petr Slížek, odborník na ekvitermní regulaci ze společnosti Siemens, a dodává: „Vedle zvýšeného vnitřní komfortu lze očekávat i úspory vytvořené efektivnějším provozem“.

 

Přínosem instalovaných aplikačních regulátorů je také zjednodušená obsluha, díky nového systému řízení je vytápění naprogramované a běží automaticky. V případě potřeby je celý systém pro obsluhu snadno přístupný přes cloudové rozhraní Siemens Synco IC. Vzdálená správa je možná prostřednictvím uživatelsky příjemné aplikace na mobilu, tabletu nebo notebooku. Cloudovou platformu Synco IC lze použít pro dálkové ovládání systémů topení, větrání a klimatizace a také pro dálkové odečty stavu měřičů.

 

Ekvitermní regulátory Albatros

Aplikační regulátory řady Siemens Albatros umožňují v rámci jedné platformy řídit různé zdroje tepla a chladu, solární systémy, fotovoltaiku, akumulaci topné vody, topné okruhy, chladicí okruhy, ohřev teplé vody, ohřev bazénové vody a dalších utilit. Přístroje mimo jiné nabízí nastavení časové konstanty budovy, velmi hustou škálu ekvitermních křivek či optimalizaci zapnutí a vypnutí. Díky optimálnímu nastavení těchto parametrů lze teplo mnohem efektivněji využívat a dosáhnout výrazných úspor. Více na www.siemens.cz/albatros

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: http://www.siemens.cz
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení