Plánovaná budova datového centra Thésée v Aubergenville
17.12.2020

Siemens dodá řešení založené na AI pro tzv. white space prostředí datového centra IV. úrovně

• Optimalizace chlazení prostředí white space pro vysoce efektivní datové centrum na zelené louce v pařížském regionu  • Inteligentní a neustále se zlepšující řešení podporuje energetickou efektivitu a dostupnost datového centra 24/7

Společnost Siemens Smart Infrastructure dodá svá řešení do prvního datové centrum certifikované na úrovni IV v Paříži. Datové centrum s názvem „Thésée“ bude splňovat nejvyšší průmyslové standardy dostupnosti a energetické účinnosti. Společnost Siemens nainstaluje své inteligentní řešení White Space Cooling Optimization (WSCO), které bude optimalizovat energetickou účinnost budovy a zajistí tepelnou ochranu serveroven automatickým nastavením provozu chladicích systémů.

 

Datové centrum Thésée, umístěné v pařížském regionu Aubergenville, bude sídlit v budově s počítačovými místnostmi o rozloze 1000 m2. Projekt je financován francouzským bankovním institutem Caisse des Dépôts a realitní skupinou Idec. Zahájení provozu je naplánováno na jaro 2021. V dlouhodobém horizontu se projekt rozšíří o dalších pět budov. Společnost Siemens byla vybrána k instalaci chladicího řešení za účelem zvýšení energetické účinnosti budovy, především k neustálému automatickému nastavování chladicích systémů počítačových sálů. Řešení WSCO splňuje mimořádně vysoké požadavky na chlazení datového centra a k optimalizaci výkonu využívá umělou inteligenci. Pokud jde o udržitelnost, Thésée si klade za cíl dosáhnout koeficientu PUE (účinnost využití energie) 1,2. „Rozhodli jsme se pro řešení společnosti Siemens, protože zajišťuje vysokou úroveň zabezpečení a snižuje spotřebu energie a nároků na údržbu. Z dlouhodobého hlediska toto řešení rovněž prodlouží životnost zařízení,“ uvedl Eric Arbaretaz, technický ředitel datového centra Thésée.

 

Vysoce výkonné řešení chlazení prostředí white space  

Areál Thésée bude prvním nezávislým sdíleným datovým centrem v Paříži a jako první bude splňovat certifikaci Tier IV od Uptime Institute. Úroveň IV představuje nejvyšší stupeň certifikace, a stane se tzv. „fault tolerant“ zařízením s dostupností 99,995 %. V současné době je v Evropě méně než 30 datových center této certifikace. Provoz chladicího zařízení představuje až 30 % spotřeby energie datového centra. Řešení Siemens využívá umělou inteligenci k výraznému snížení energetické náročnosti na to, co je nezbytné, čímž generuje významné finanční, provozní a energetické úspory. Pro datová centra je hraniční hodnota tolerance teploty v počítačových místnostech zásadním parametrem, který je potřeba dodržovat.

 

Řešení WSCO od společnosti Siemens bude automaticky reagovat na jakoukoli neočekávanou událost, rychle vyřeší teplotní problémy nebo poruchy a minimalizuje rizika nesprávné funkce. Umělá inteligence navíc umožňuje rychle reagovat a tím zamezovat nadměrné spotřebě nebo problémům souvisejících s provozem infrastruktury. Zařízení je tak dostupné bez jakéhokoli přerušení.

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení