Stavba nemocnice Lej-šen-šan
13.2.2020

Siemens během jediného týdne dodal a zapojil techniku nízkého a vysokého napětí v nové nemocnici v čínském Wuchanu

Během jediného týdne dokázal tým zaměstnanců Siemens v čínském Wuchanu dodat a zprovoznit techniku pro rozvod nízkého a vysokého napětí v nové nemocnici pro infikované coronavirem pojmenované Lej-šen-šan. Stavba této nemocnice začala 27. ledna a první pacienty přijala 5. února. Seimens dodal techniku a rozvody nízkého a vysokého napětí jako rozvodné skříně, zásuvky a vypínače a miniaturní jističe (MCB).

Vše začalo první den nového čínského roku – 25. ledna 2020, kdy zástupci Siemens kontaktovali hlavního dodavatele stavby nemocnice, aby zjistili potřeby a parametry tohoto unikátního projektu. Tým odborníků Siemens okamžitě vyjádřil odhodlání dodat prvky distribuce vysokého a nízkého napětí. V té době byli zaměstnanci ve Wuchanu doma v izolaci, aby se vyhnuli nákaze. Práce pro nově vznikající nemocnici Lej-šen-šan představovala ideální příležitost, jak podpořit město Wuchan v boji s epidemií.

Závod s časem

Den nato, 26. ledna 2020, se tým společnosti Siemens spojil s dodavatelem energie, státní společní Wuhan Electric Supply Company, která odpovídala za systém dodávky energií pro nemocnici Lej-šen-šan. Siemens nabídl, že poskytne technickou podporu distribuční soustavy nemocnice. Tým obchodních zástupců, produktových manažerů, logistiků a továrních odborníků obětoval svou novoroční dovolenou, aby práce na projektu probíhaly bezodkladně a s plným nasazením.  "Jakmile se kolegové dozvěděli, že práce jsou pro nemocnici Lej-šen-šan, všichni bez váhání vyjádřili plnou podporu," řekl Li Song, člen týmu žijící ve Wuchanu. 

S cílem co nejrychleji nemocnici Lej-šen-šen otevřít se vedení projektu rozhodlo pro využití předpřipravených rozvodných kontejnerů namísto standardních rozvoden. K těm Siemens připojil prvky nízkého a vysokého napětí jako rozvodné skříně, zásuvky, vypínače a jističe.

Připojeno!

Večer 29. ledna 2020 byly instalační práce distribuční soustavy dokončeny a rozvod energie v nové wuchanské nemocnici bezchybně fungoval.  „Je to nepopsatelný pocit, vidět, že naše úsilí nepřišlo nazmar,“ řekl Zhu Yi, jeden ze členů týmu. „Vidíme mnoho lidí, kteří proti viru bojují v první linii a tímto projektem jsme také mohli přiložit ruku k dílu.“

Ve večerních hodinách 31. ledna 2020 byla nemocnice připojena k distribuční síti, první pacienty přijala 5. února 2020.

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení