bion_9081-0911258895.jpg
10.11.2021

Siemens a BioNTech rozšiřují spolupráci při globální výrobě vakcín

Siemens dodá nejnovější automatizační a digitalizační technologie pro výrobu vakcín proti onemocnění covid-19. V plánu je společný závod na výrobu vakcín v Singapuru.

Německá biotechnologická společnost BioNTech SE se sídlem v Mohuči a firma Siemens rozšířily a zintenzivnily svou strategickou spolupráci s cílem posílit a vytvořit další kapacity pro výrobu vakcínu proti onemocnění covid-19. Společnost BioNTech již vyjádřila svůj záměr zřídit další výrobní závody pro výrobu vakcíny po celém světě s využitím zkušeností a technologií nasazených ve výrobě v Marburgu. Prvním by měl být výrobní závod v Singapuru. Ve spolupráci s firmou Siemens se společnosti BioNTech podařilo v Marburgu během pouhých pěti měsíců proměnit stávající zařízení v podnik na výrobu vakcín. V rámci této spolupráce poskytuje Siemens výrobním závodům BioNTech nejnovější automatizační a digitalizační technologie, jako jsou software pro návrh, simulace a projektování, i technologie pro řízení procesů.

„Siemens a BioNTech pojí již několik let úspěšná spolupráce. BioNTech byl jedním z prvních výrobců, který společně s farmaceutickou firmou Pfizer uvedl na trh novou mRNA vakcínu. Naše technologie a dlouholeté odborné znalosti a zkušenosti pomohly proměnit jejich závod na zařízení pro výrobu vakcín během pouhých pět měsíců, nikoli v řádu roku. Nyní chceme tento úspěch přenést i do dalších lokalit, aby byly vakcíny proti onemocnění covid-19 dostupné co nejrychleji a po celém světě,“ uvedl Cedrik Neike, člen představenstva společnosti Siemens AG a generální ředitel Digital Industries.

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení