IM2021080599MO.jpg
22.2.2024

Rámcová dohoda Siemens Mobility s firmou Railpool na dodání až 250 lokomotiv

  • První objednávka 70 lokomotiv Vectron
  • Přeshraniční doprava bez potřeby výměny lokomotiv
  • Provoz až v 16 zemích   

Společnost Railpool, významný evropský poskytovatel v oblasti pronájmu kolejových vozidel, a Siemens Mobility nedávno uzavřely klíčovou smlouvu o dodávce až 250 lokomotiv. První etapou této dohody je objednávka 70 lokomotiv Vectron. Ta zahrnuje dodání 24 vícesystémových lokomotiv pro použití na střídavé i stejnosměrné síti a 46 čistě střídavých lokomotiv.

Díky této objednávce se flotila lokomotiv Vectron ve vlastnictví společnosti Railpool rozroste na celkem 228 kusů. Rámcová smlouva zahrnuje různé varianty lokomotivy Vectron, které jsou schopny operovat až v 16 zemích na různých evropských železničních koridorech, včetně těch ze severu na jih a z východu na západ.

„Nedávné rozšíření moderní flotily má za cíl dosažení maximální provozní flexibility pro naše zákazníky. Kromě vícesystémových lokomotiv pro dopravu ve směru východ-západ rozšiřujeme naši nabídku o další AC lokomotivy, zejména pro skandinávský koridor a region DACH. Stejně jako lokomotivy MS jsou i lokomotivy AC dobře připraveny na nadcházející rozšiřování systému ETCS v Evropě,“ uvedl Torsten Lehnert, CEO společnosti Railpool.

Jsme mimořádně potěšeni, že můžeme nadále rozvíjet naši úspěšnou spolupráci se společností Railpool. Objednávky, jako je tato, jasně dokazují, že naše lokomotivy si získávají zákazníky svou vysokou kvalitou a provozní spolehlivostí. Díky univerzální flexibilitě lokomotiv Vectron může náš zákazník operativně reagovat na měnící se potřeby trhu a poskytovat ekologicky šetrnou přeshraniční železniční dopravu napříč celou Evropou,“ uvedl Albrecht Neumann, CEO pro kolejová vozidla globální společnosti Siemens Mobility.

Lokomotivy pro Railpool budou disponovat výkonem 6,4 MW a dosahovat maximální rychlosti až 230 km/h, v závislosti na konkrétní variantě. Jsou rovněž vybaveny nezbytnými národními vlakovými zabezpečovači a evropským vlakovým zabezpečovačem (ETCS).

Včetně této objednávky, společnost Siemens Mobility dosud prodala více než 2 400 lokomotiv z platformy Vectron 96 zákazníkům v 16 zemích. Tato rozsáhlá flotila lokomotiv už ujela více než 900 milionů kilometrů. Lokomotivy z platformy Vectron jsou aktuálně schváleny pro provoz ve 20 evropských zemích.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení