8448-1011294236
20.11.2019

První objednávka lokomotiv Vectron Dual Mode

Společnost Railsystems RP GmbH objednala 2 bimodální lokomotivy od společnosti Siemens Mobility Udržitelná koncepce: kombinace dieselového a elektrického pohonu Dodání na konci roku 2020

Společnost Railsystems RP GmbH objednala dvě lokomotivy Vectron Dual Mode od společnosti Siemens Mobility. Jedná se o první objednávku nového typu dvouzdrojové lokomotivy, kterou lze provozovat buď v režimu napájení trakčních a pomocných zařízení z liniového trakčního vedení, nebo v režimu jejich napájení z generátoru poháněného spalovacím motorem. Společnost Siemens Mobility poprvé představila tuto koncepci na veletrhu InnoTrans 2018.

„Objednáním lokomotiv Vectron Dual Mode získává společnost Railsystems RP GmbH vozidlo kombinující to nejlepší z obou světů: na tratích s trakčním vedením je napájena elektřinou, což snižuje náklady na palivo a údržbu. Na tratích bez liniové elektrifikace může přejít na dieselový pohon, aniž by došlo k výměně lokomotiv,“ říká Sabrina Soussan, generální ředitelka Siemens Mobility.

Vectron Dual Mode umožňuje dopravcům zajistit vysokou trvale udržitelnou hodnotu vozidla po celou dobu jeho životního cyklu. Lokomotiva umožňuje překonání úseků bez trakčního vedení a zároveň využívání předností elektrického napájení elektrifikovaných tratí, což eliminuje potřebu měnit lokomotivy. Zároveň dochází ke snížení emisí v městských aglomeracích a velkých městech, kterými zpravidla procházejí elektrifikované železniční tratě, a lze zde použít elektrický pohon místo naftového. Vectron Dual Mode je koncipován pro nákladní dopravu v Německu a využívá osvědčené komponenty platformy lokomotiv Vectron. Je řešen pro rozchod koleje 1 435 mm a má hmotnost 90 tun. Lokomotiva je určena pro střídavé napájecí napětí 15 kV a je vybavena vlakovým zabezpečovacím zařízením PZB. V obou provozních režimech (naftovém i elektrickém) dosahuje trakční výkon na obvodu kol 2 000 kW. Palivová nádrž lokomotivy má objem 2 500 litrů, nejvyšší provozní rychlost činí 160 km/h.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility GmbH je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace železnice a elektrifikace, dopravních řešení na klíč a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravním operátorům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 9,7 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 38 200 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení