8329-1304109919
17.4.2019

Průmyslový switch společnosti Siemens s technologií Power over Ethernet zvládne rostoucí datové přenosy nejen v oblasti přenosových soustav

Velká datová propustnost pro zvládnutí rostoucího objedu dat Určeno pro aplikace v náročných provozech s požadavky na vysoce účinné napájení PoE++ (Power over Ethernet) Zálohové médium Ruggedcom CLP pro pohodlnou výměnu zařízení v provozu

Společnost Siemens rozšiřuje portfolio průmyslových switchů Ruggedcom o variantu modulu s podporou napájení koncových uzlů metodou Power over Ethernet (PoE) vhodných nejen pro přenosové soustavy (utility-grade). Ruggedcom RST2228P je vysoce robustní (rugged) zařízení určené pro provoz v teplotním rozsahu od -40 do +85 °C, s odolností vůči elektromagnetickému rušení (EMI/EMC). Své uplatnění tak najde v nejnáročnějších aplikacích v oblastech distribuce elektrické energie, dopravní infrastruktury nebo v plynárenském průmyslu. Vyniká v odvětvích, kde je potřeba zvládnout rostoucí objemy dat v náročných provozních podmínkách.

 

Ruggedcom RST2228P nabízí vysoký počet PoE portů a šetří tak investiční náklady na další síťová zařízení a dodatečné napájecí kabely. Další potenciál úspor nabízí integrovaná podpora protokolu PTP (Precious Time Protocol) podle standardu IEEE 1588v2, díky kterému není nutné budovat a udržovat dodatečné synchronizační sběrnice (IRIG-B nebo pulzy).

 

Ruggedcom RST2228P je robustní průmyslový Layer 2 switch určený pro instalace do rozvaděčů o rozměru 19“, a to i v oblasti distribučních sítí (utility-grade). Vyniká vysokou datovou propustností díky až čtyřem integrovaným uplink portům s rychlostmi 1 nebo 10 Gbit/s. Tyto integrované porty doplňuje až 24 portů s rychlostmi 10/100/1000 Mbit/s, jež je možné doplňovat a obměňovat přímo na místě instalace. Zařízení podporuje časovou synchronizaci protokolu PTP (Precision Time Protocol) podle standardu IEEE 1588v2 v režimu tzv. Transparent Clock.  Ruggedcom RST2228P nabízí podporu Power over Ethernet až pro 24 zařízení při celkovém příkonu 500 Watt, s maximem 60 Watt na jeden port. Navíc může díky PoE podpoře podle normy IEEE 802.3bt (draft) napájet koncové uzly.

 

Nové servisní rozhraní CLP umožňuje jednoduchou výměnu zařízení v provozu. Konfigurace zařízení je uchována na výměnném médiu Ruggedcom CLP, který ji automaticky přenese do náhradního modulu v případě poruchy. Výměna je navíc velice snadná, nevyžaduje dodatečné znalosti nebo detailní zaškolení místní obsluhy.

 

Zařízení lze objednat již nakonfigurované včetně předinstalovaných modulů, ale kdykoliv poté může být jednoduše upraveno dodatečně objednanými moduly fyzických rozhraní. Tímto způsobem lze doplnit moduly typu RJ45 s ochrannými kolárky nebo bez nich, a pro oba typy lze zvolit napájení PoE. Vybírat je tak možné z modulů Ruggedcom RMM2973-4RJ45, RMM2973-4FC, RMM297304POE, RMM297304PFC nebo optické moduly RMM2972-4SFP s připravenými SFP konektory a modul RMM2942-4LD2 přímo obsahující optiku. Vysoká modularita zařízení usnadňuje postupnou migraci od metalických sítí k optickým, které jsou čím dál tím více žádané. Připojení pomocí optických technologií jsou jedním z předpokladů úspěšné digitalizace. Zásadních úspor je možné dosáhnout již ve fázi pořízení produktu. Nová verze switche RST2228P lze zakoupit pouze s nezbytně nutnými moduly fyzického rozhraní a další porty lze velmi jednoduše doplnit na místě instalace dodatečně.

 

Pro další informace navštivte www.siemens.com/rst2228p

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení