Zleva: Gunter Beitinger, ředitel závodu Siemens Electronics Works Amberk, Andrej Babiš, předseda vlády ČR, Jan Mrosik, globální CEO divize Digital Factory, Marta Nováková, ministryně průmyslu a obchodu, Karel Havlíček, místopředseda Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace, Eduard Palíšek, CEO Siemens ČR
21.11.2018

Premiér České republiky Andrej Babiš navštívil digitální továrnu Siemens v Amberku

Předseda vlády Andrej Babiš a ministryně obchodu a průmyslu Marta Nováková navštívili závod Siemens Electronics Works v Amberku, který je ukázkou digitální továrny.

 Amberským závodem Siemens Electronics Works (EWA), který je příkladem kompletní digitalizace provozu, provedl předsedu vlády s doprovodem globální CEO divize Digital Factory Jan Mrosik a generální ředitel Siemens Česká republika Eduard Palíšek. Závod v Amberku byl založen v roce 1989 a vyrábí přes dvanáct set variant programovatelných řídicích jednotek Simatic.

  

Produkce je vysoce automatizovaná, 75 procent úkonů provádějí stroje a roboty samostatně. Továrně se přes neměnný počet zaměstnanců a velikost výrobní plochy (10 000 m2) podařilo zvýšit objem výroby čtrnáctinásobně. Siemens Electronics Works zaměstnává zhruba 1 300 pracovníků.

 

Ročně je v továrně sestaveno přibližně sedmnáct milionů programovatelných řídicích jednotek Simatic. Při cca 230 pracovních dnech za rok to znamená, že každou vteřinu opouští továrnu jeden hotový produkt. Každoročně je ve třísměnném provozu zpracováno zhruba čtyři a půl miliardy komponent, kvalita výroby dosahuje 99,999 %.

  

Český Siemens zavádí digitální řešení i v sedmi závodech v České republice, v letech 2017–2024 investuje do této oblasti 7 miliard Kč.

 

Citace:

 

Premiér České republiky Andrej Babiš

 

Česká republika i Spolková republika Německo jsou vysoce industrializované země a průmysl je hnací silou jejich hospodářství. Výzvy, které přináší čtvrtá průmyslová revoluce, je třeba řešit včas a se správnými partnery. Siemens jako globální lídr v oblasti digitalizace průmyslu může pomoci českým firmám posílit jejich konkurenceschopnost a naplno využít potenciál jejich inovací.

 

Globální CEO divize Digital Factory Jan Mrosik

 

Čtvrtá průmyslová revoluce představuje největší změnu v průmyslové historii a její síla a rychlost zastíní všechny průmyslové proměny, které se do té doby odehrály. Mění se způsob, jak vyrábíme, komunikujeme, učíme se, i jak děláme byznys. Prostřednictvím Průmyslu 4.0 plně pociťujeme vliv digitalizace v průmyslovém světě – v oboru, který stojí za 70 % světové výměny zboží. Hluboké porozumění potřebám zákazníků a procesům je nezbytné pro vytváření hodnot. Díky zaměření na chytrá data namísto jen velkých dat umějí naši inženýři a softwaroví odborníci účinně propojovat znalost výrobků i jejich výroby s analýzou dat, která zákazníkům pomáhá zvyšovat efektivitu provozu. Česká republika a Spolková republika Německo jsou tradiční, úzce a úspěšně spolupracující partneři, které spojují pevné ekonomické vazby.

 

Generální ředitel Siemens Česká republika Eduard Palíšek

 

Siemens je nedílnou součástí české ekonomiky a spolehlivým a odpovědným partnerem, který již více než 128 let nabízí inovativní řešení v oblasti průmyslu, energetiky, infrastruktury a zdravotnictví. Siemens od prvopočátku podporuje rozvoj této země a dnes je připraven podpořit českou společnost, aby profitovala z příležitostí, které digitální budoucnost nabízí.

 

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2021, který skončil 30. září 2021, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 62,3 miliardy eur a čistého zisku 6,7 miliardy eur. K 30. září 2021 měla společnost po celém světě přibližně 303 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta).

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení