Lok200-170424-IMG-5321.jpeg
26.7.2023

Počet lokomotiv Siemens Vectron opět narůstá: 15 lokomotiv Vectron pro MEDWAY v Belgii

  • Nová zakázka pro společnost MEDWAY zahrnuje 15 lokomotiv
    Vectron MS
  • Lokomotivy budou moci jezdit ve 12 evropských zemích
  • Pobočka MEDWAY v Belgii působí v železniční nákladní dopravě
    od roku 2022

Lokomotivy Vectron se opět rozrůstají. Nové stroje tentokrát obohatí flotilu společnosti MEDWAY v Belgii v počtu 15 kusů ve vícesystémové variantě.

 

S cílem rozšířit zapojení do vnitrozemské železniční dopravy a přispět k jejímu dalšímu růstu na trzích severozápadního kontinentu založila přepravní a logistická společnost MSC v roce 2022 belgickou dceřinou společnost MEDWAY Belgium NV. Lokomotivy Vectron MS plánuje společnost MEDWAY využívat pro přeshraniční nákladní dopravu po Evropě směrem na východ od Antverp, a to jako návaznost na kontejnerovou lodní dopravu.

 

Nové lokomotivy budou nasazeny z geografického pohledu na tratích východ-západ a zlepší spojení a kapacitu mezi Belgií, Německem, Nizozemskem, Rakouskem a Polskem a vnitrozemskými zeměmi střední a východní Evropy, jako je Maďarsko, Česká republika a Slovensko.

 

Lokomotivy vyráběné v závodě Siemens Mobility v Mnichově-Allachu mají maximální výkon 6 400 kW a maximální provozní rychlost 160 km/h. Kromě požadovaných národních zabezpečovacích zařízení budou všechny lokomotivy vybaveny evropským zabezpečovacím systémem ETCS.

 

„Touto zakázkou jsme získali nového zákazníka, společnost MEDWAY Belgium. Lokomotivy Vectron, které se vyznačují spolehlivostí a flexibilitou, umožňují udržitelnou přeshraniční nákladní dopravu po celé Evropě,“ řekl Albrecht Neumann, generální ředitel pro kolejová vozidla globální společnosti Siemens Mobility.

 

Salvatore Prudente, výkonný ředitel společnosti MEDWAY, uvedl: „Společnost MSC pokračuje v investicích v Evropě prostřednictvím své pobočky MEDWAY, aby posílila svou nabídku intermodální přepravy a zlepšila svou schopnost obsluhovat klienty nejen svými hlavními řešeními po moři, ale také ve vnitrozemí. Zlepšováním těchto služeb poskytujeme našim zákazníkům ucelené portfolio, které vede ke zjednodušení a podpoře jejich dodavatelského řetězce. Naše týmy odborníků neustále sledují potřeby zákazníků i trendy na trhu a vidíme velký smysl v investicích do našich intermodálních kapacit, protože zákazníci jsou stále více motivováni k využívání železnice při přepravě nákladu po souši.“

 

Zajímavost z provozu lokomotiv:

Celkově již společnost Siemens Mobility prodala více než 1 800 lokomotiv Vectron. Vozový park Vectronů dosud najel více než 750 milionů kilometrů a lokomotivy jsou schváleny pro provoz v Belgii, Bulharsku, České republice, Dánsku, Finsku, Chorvatsku, Itálii, Maďarsku, Německu, Nizozemsku, Norsku, Polsku, Rakousku, Rumunsku, Srbsku, Slovensku, Slovinsku, Švédsku a Švýcarsku.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení