8078-0908444465
30.8.2018

Nový modul společnosti Siemens umožňuje ovládání měničů řady Sinamics G120 přes chytrý telefon

Siemens představuje nový modul Smart Access pro bezdrátové ovládání měničů řady Sinamics G120 Bezdrátové uvedení do provozu, diagnostika a servis pomocí mobilního zařízení přes WiFi Rychlá instalace – není potřeba instalovat žádný další software Jednodušší ovládání díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní a navigaci v menu

Společnost Siemens přichází s novým modulem Sinamics G120 Smart Access, který umožňuje bezdrátové připojení frekvenčních měničů řady Sinamics G120, Sinamics G120C a Sinamics G120P přes WiFi. K ovládání měničů tak může uživatel použít chytrý telefon, tablet nebo notebook. Modul lze nastavit v několika snadných krocích prostřednictvím běžného webového prohlížeče a jakéhokoli standardního operačního systému. Díky funkci webového serveru odpadá nutnost stahovat si další software. Uživatelský komfort dále zvyšuje intuitivní struktura uživatelského rozhraní a grafická navigace v menu.

 

Modul G120 Smart Access je dostupný pro měniče Sinamics G120C a Sinamics G120 s řídicími jednotkami CU230P-2 a CU240-E2 a pro měniče Sinamics G120P s řídicí jednotkou CU230P-2. Modul není vázaný na konkrétní webový prohlížeč a uživatel si díky tomu může zvolit svůj oblíbený prohlížeč a přes jakékoliv koncové zařízení (např. chytrý telefon) provést zprovoznění, parametrizaci nebo údržbu měniče. Modul také umožňuje testování motoru v režimu JOG.

 

Bezdrátové spojení zajistí i rychlý přenos chybových hlášení nebo výstražných signálů, lze ho rovněž využít pro uložení nebo obnovení nastavení měničů. Modul obsahuje funkce umožňující duplikovat nastavení z jednoho měniče na jiný a ušetří tak práci při ovládání několika měničů najednou. Moduly Sinamics G120 Smart Access lze vyměňovat mezi různými měniči konkrétní řady a zajistit tak jejich zprovoznění pomocí jediného mobilního terminálu. V takovém případě modul funguje i jako přenosné úložiště s webovou provozní jednotkou a bezdrátovým klientským spojením.

 

Měniče Sinamics G120

Čerpání, ventilace, stlačování, přeprava nebo zpracování. Uplatnění měničů Sinamics G120 společnosti Siemens je široké. Díky jeho modulární koncepci a integrovaným bezpečnostním funkcím je vhodný pro celou řadu průmyslových aplikací až do výkonu 250 kW. Nová konstrukční velikost měničů pokrývá napětí v rozmezí od 380 V do 480 Va od 500 V do 690 V. Měniče Sinamics G120 mají mimořádně kompaktní design a integrované prvky jako DC tlumivky nebo integrovaný EMC filtr pro kategorii C2, což významně šetří nejen místo v rozvaděči, ale i náklady. Rozšířené funkce chytrého ovládacího panelu IOP-2 usnadňují jeho konfiguraci a urychlují uvedení do provozu.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemenspatří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2021, který skončil 30. září 2021, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 62,3 miliardy eur a čistého zisku 6,7 miliardy eur. K 30. září 2021 měla společnost po celém světě přibližně 303 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta).

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení