Společnost Siemens představuje nové převodníky pro měření hladiny, průtoku a pro ovládání čerpadel Sitrans LT500 pro radarové a ultrazvukové snímače nebo jakákoli jiná dvouvodičová zařízení 4–20 mA
15.2.2021

Nové převodníky Siemens SITRANS LT500 pro radarové snímače zefektivňují provoz čerpadel, měření hladiny a průtoku

Optimalizace procesů od základního řízení hladiny až po složité řízení čerpadel Programovatelné funkce snižují potřeby údržby a uhlíkovou stopu společnosti Široká škála aplikací pro environmentální i běžný průmysl

Společnost Siemens představuje nový převodník Sitrans LT500 pro měření hladiny, průtoku a ovládání čerpadel pro radarové a ultrazvukové snímače nebo jakákoli jiná dvouvodičová zařízení 4–20 mA. Od základního řízení hladiny až po složité řízení čerpadel, nové převodníky poskytují požadovanou přesnost a spolehlivost potřebnou pro různé aplikace. Sitrans LT500 se vyznačuje až dvěma měřicími kanály, šesti řídicími či alarmovými relé, dvěma digitálními vstupy, třemi analogovými výstupy a dalšími možnostmi komunikace. Je tak ideální volbou pro řídicí aplikace.  

 

Pro dodržení všech předpisů v oblasti životního prostředí, udržuje nový systém spolehlivě provoz v souladu s lokálními legislativami, a pomáhá tak společnostem nejen chránit životní prostředí, ale zároveň umožňuje vedení přesných záznamů o jejich procesech. Vysoce přesné měření průtoku splňuje normy ISO a díky integrovanému záznamu dat navíc zajišťuje spolehlivé zálohování dat v souladu s regulačními předpisy.

 

Sitrans LT500 navíc umožňuje snadný retrofit staršího zařízení. Zákazníci si tak mohou dovybavit starší systémy a vylepšit ovládání, zefektivnit provoz a zajistit potenciální úspory. Plánování provozu čerpadel také zákazníkům umožňuje vyhnout se nákladnému provozu na energie během hodinových špiček za vyšší cenu. Další programovatelné funkce pomáhají snižovat nákladnou údržbu, včetně provozní doby čerpadel i výměny čerpadel.

 

Díky svým bezpečnostním funkcím převodník Sitrans LT500 chrání společnostem jejich nejcennější aktiva. Personál nemusí vstupovat na vršky zásobníků nebo do stísněných prostorů. Umožňuje uživatelům konfiguraci zařízení pomocí ovládacích tlačítek nebo pomocí záložního řízení na PLC. Výstrahy pro vysokou hladinu a možnost záložního měření maximální hladiny (digitální vstup pro limitní měření hladiny) pomáhají předcházet přetečení materiálu, a zajišťují tak bezpečnost personálu, zařízení a prostředí.

 

Optimalizace procesů znamená efektivnější provoz zařízení. Nový převodník umožňuje zákazníkům analýzu procesů a identifikovat oblasti pro zlepšení z pohodlí velína – nebo jen stačí připojit tyto nové, k digitalizaci připravené převodníky do cloudu, internetu věcí nebo sítí pomocí standardních průmyslových protokolů.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení