9012-1608311043
23.8.2021

Nové motory Simotics rozšiřují možnosti využití servosystému Sinamics S210

Motory Simotics S-1FS2 v nerezovém provedení nabízejí specifické funkce pro využití ve farmaceutickém a potravinářském průmyslu Servomotory s planetovou převodovkou Simotics S-1FK2 jsou optimálním řešením pro nastavení rychlosti, krouticího momentu a setrvačnosti Motory Simotics S-1FT2 se stupněm krytí IP67 obsahují 26bitový enkodér pro vysokou jmenovitou rychlost a další volitelné funkce

Společnost Siemens rozšířila nabídku motorů pro osvědčený systém servopohonů Sinamics S210, a dále tak obohatila možnosti jeho využití. Speciálně pro farmaceutický a potravinářský průmysl je určen motor Simotics S-1FS2, který je proveden v nerezovém pouzdře se stupněm krytí IP67/IP69 a absolutními víceotáčivými 22bitovými enkodéry s vysokým rozlišením. Tento servomotor tak splňuje veškeré hygienické podmínky a je ideální pro mísení a míchání, klimatizační zařízení a ventilaci, dávkování a plnění i pro dopravníkové aplikace, balení či skladování nejrůznějších koncových produktů v oblasti potravinářství a výroby léčiv.

 

Systém Sinamics S210 dále doplňují nové servomotory s planetovou převodovkou Simotics S-1FK2. Uplatnění naleznou v aplikacích, které vyžadují dosažení vysoké rychlosti cyklu při nízké hmotnosti a setrvačnosti převodovky nebo pro přesné nastavení setrvačnosti při pohybu těžkých nákladů. Motorová jednotka je již zkompletovaná a je v nabídce se širokou škálou převodových poměrů a velikostí pro optimální využití v nejrůznějších aplikacích. Teplota se nastavuje pomocí digitálního dvojčete v nástroji TIA Selection Tool.

 

I nový servomotor Simotics S-1FT2 rozšiřuje aplikační využití systému Sinamics S210. Přesnost provozu zvyšují například enkodéry s rozlišením až 26 bitů a spolu s vysokou ochranou na stupni IP67 a různými variantami povrchové úpravy umožňují využití i v náročnějších prostředích. V neposlední řadě stojí za zmínku i nové možnosti nasazení na strojních zařízeních díky vyšší jmenovité rychlosti.

 

Součástí systému servopohonů Sinamics S210 je servoměnič a servomotor. Všechny motory systému jsou propojeny jedním kabelem, kterým jsou vedeny elektrické vodiče, signál enkodéru i brzda. Využívá se ve vysoce dynamických řešeních, jako jsou například manipulační systémy, balicí stroje nebo výroba strojů. Vysoké nároky na řízení polohy a pohybu, například v oblasti dynamického polohování, synchronizace převodovek či vaček s několika osami, dokáže splnit mj. i díky dokonalé souhře s řídicím systémem Simatic S7-1500 přes rozhraní Profinet IRT.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení