IM2022040646MO.jpg
27.4.2022

Nové metro pro Mnichov: SWM a MVG získají další vozidla nejnovější generace

  • V síti mnichovského metra bude provozováno celkem 85 elektrických jednotek typu C2.
  • Vozidla jsou obzvláště šetrná k životnímu prostředí a energeticky úsporná.
  • Výroba probíhá ve vídeňském závodě Siemens Mobility.

Společnost Stadtwerke München (SWM) pokračuje v modernizaci vozového parku metra mnichovského dopravního podniku (MVG). Ve středu 27. dubna 2022 převzaly SWM a MVG na technické základně SWM ve Fröttmaningu u Mnichova první z celkem 22 elektrických jednotek metra typu C2 třetí dodací série (2. opce k základní dodávce). Ve Fröttmaningu bude nyní vozidlo připravováno pro provoz, projde rozsáhlými zkouškami a bude schváleno pro provoz s cestujícími.

Současně s dodávkou první elektrické jednotky z druhé opce pověřily Stadtwerke München společnost Siemens Mobility dodávkou dalších 18 šestivozových souprav metra typu C2. Společnost Siemens Mobility uspěla jako dodavatel v celoevropském výběrovém řízení na dodání dalších vozidel pro mnichovské metro. To znamená, že v budoucnu bude v síti mnichovského metra provozováno celkem 85 elektrických jednotek typu C2.

Ingo Wortmann, předseda představenstva společnosti Münchner Verkehrsgesellschaft (MVG): "Jsem velmi potěšen, že dnes zahajujeme dodávku třetí série souprav mnichovského metra a činíme tak další důležitý krok v modernizaci vozového parku. Tento typ vozidla je u nás v provozu již od roku 2016, při objednávce dalších vozidel této řady tak sázíme na osvědčenou technologii, abychom mohli postupně pokračovat v obměně stárnoucích vozů A."

Albrecht Neumann, generální ředitel pro kolejová vozidla společnosti Siemens Mobility: "Jsme velmi potěšeni, že jsme od Stadtwerke München získali zakázku na dodávku dalších 18 šestivozových elektrických jednotek metra. Flotila C2, která kombinuje spolehlivost a inovace, tak dosáhne počtu 85 vozidel. Jednotky C2 zlepší veřejnou dopravu v našem domovském městě Mnichově tím, že nabídnou vyšší pohodlí pro cestující, vyšší kapacitu a udržitelnost."

Okresní prezident Dr. Konrad Schober: "Rozšíření městské dopravy v oblasti Velkého Mnichova má zásadní význam, protože veřejná doprava hraje klíčovou roli při zvládání rostoucího objemu přeprav. Vláda Horního Bavorska je jako orgán technického dozoru nad metrem a tramvajemi spolehlivým partnerem při schvalování nových kolejových vozidel. Jsem rád, že dnes můžeme v depu předat do schvalovacího procesu první elektrickou jednotku typu C2.13. Uvádění vozidel  typu C2 do provozu tak může plynule pokračovat.

Vozidla typu C2 jsou obzvláště šetrná k životnímu prostředí a energeticky úsporná. Při výběru materiálů byla věnována pozornost komponentům šetrným k životnímu prostředí, které jsou až z 97 % recyklovatelné. Stejně jako všechna moderní vozidla metra samozřejmě soupravy při brzdění dodávají energii zpět do sítě. Nová vozidla tak dále zlepšují bilanci emisí CO2 v Mnichově a činí veřejnou dopravu ještě udržitelnější. Vozidla se vyrábí ve vídeňském závodě Siemens Mobility a budou dodána v letech 2024/2025. Podvozky budou pocházet ze závodu v Grazu.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení