Dobíjecí stanice Siemens v Brně
29.7.2021

Nová veřejná dobíjecí stanice Siemens v Brně

Společnost Siemens rozšířila možnost veřejného dobíjení elektromobilů v lokalitách, kde působí. Nová dobíjecí stanice CPC 50 kW je instalována před brněnskou pobočkou firmy na ulici Škrobárenská 511/5 (budova A3). Rychlodobíjecí stanici provozuje společnost E.ON 

 Nově zprovozněná vysoce výkonná dobíjecí stanice CPC (Compact Power Charger) 50 kW pro dobíjení automobilů s elektrickým nebo hybridním pohonem nabízí široký rozsah výstupního napětí na DC konektorech – 200 až 920 V. Díky tomu dokáže efektivně dobíjet elektromobily s různou úrovní palubního napětí trakční baterie.

 

Placení je možné buď prostřednictvím E.ON Drive kartou nebo aplikací. Neregistrovaní elektromobilisté mohou využít platbu přes QR kód nebo platební kartu prostřednictvím stránky nabijeni.eon-drive.cz

 

Další z veřejných vysoce dobíjecích stanic je umístěna v pražské centrále Siemens na adrese Siemensova 1, kde lze dobíjet zadarmo. Od svého spuštění v roce 2018 již zdarma dodala celkem 118 255 kWh. „Elektromobil VW ID.3 PRO 58 kWh, který používáme v Siemens vozovém parku, má dlouhodobou průměrnou spotřebu 18,5 kWh/100 km. Dodaná elektřina by tak u tohoto vozu stačila na ujetí 639 tisíc kilometrů,“ říká Martin Šilar, Siemens koordinátor pro elektromobilitu. „Taková porce elektřiny by stačila 260 pražským rodinám při cestě tímto elektromobilem do Dubrovníku a zpět,“ dodává Šilar.

 

Průměrná cena elektřiny je 4,83 Kč/kWh. Siemens tak na podporu elektromobility dodal zelenou elektřinu za více než půl milionu korun. Dobíjení na ostatních Siemens lokalitách a výrobních závodech je zatím provozováno v režimu neveřejného AC dobíjení, které je dostupné pouze pro zaměstnance Siemens.  Pro tuto formu jsou nejvhodnějším řešením wallbox VersiCharge nebo dobíjecí sloupek Sicharge CC.

 

Více informací o řešeních Siemens pro elektromobilitu najdete na siemens.cz/elektromobilita.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení