8261-1302594986
20.2.2019

Nová rychlonabíjecí stanice Siemens na Hlučínsku

V Hlučíně dnes byla slavnostně uvedena do provozu rychlonabíjecí stanice Siemens pro elektromobily, která je součástí nově otevřené veřejné plnicí stanice CNG. Investorem a provozovatelem stanice je společnost Teplo Hlučín. Tento krok vede k posílení dobíjecí infrastruktury na dopravním koridoru Opava – Ostrava a přispívá ke zlepšení kvality ovzduší v Moravskoslezském kraji.

Instalovaná nabíjecí stanice Siemens CPC 50 kW (Compact Power Charger) bude v Hlučíně k dispozici celoročně, 24 hodin denně. CPC 50 kW nabízí široký rozsah výstupního napětí na DC konektorech – 30 až 920 V. Díky tomu dokáže efektivně nabíjet elektromobily s různou úrovní palubního napětí trakční baterie, především pak nejnovější generace elektromobilů. Prvním z těchto aut bude Porsche Taycan, které by mělo být na trhu v průběhu roku 2019. Vzhledem k zvyšování dojezdu aut, které souvisí s větší kapacitou baterií, nabízí Siemens i rychlonabíjecí stanici 150 kW, která je schopna zvýšit dojezdovou vzdálenost o 100 km za 10 minut.

 

Nabíjecí stanice CPC 50 kW v Hlučíně je napojená do systému EV Mapy. Nabízí standardy nabíjení CCS2 / CHAdeMO 50 kW DC a Typ 2 AC koncovka 22 kW. Více informací o Siemens řešeních pro elektromobilitu naleznete na www.siemens.cz/elektromobilita.

 

CNG stanice v nabíjecím areálu v hlučínské ulici Československé armády je koncipována jako bezobslužná, je určena pro osobní i užitková vozidla. Plnění vozidel je zajištěno prostřednictvím plnicího stojanu s kapacitou plnění až 50 kg za minutu. Stojan je napojen pomocí datové přípojky na kartové platební centrum a centrum plateb tzv. kartami CNG. Platební terminál je na bankovní karty, kreditní karty, karty CNG a místní karty. Areál je napojen na novou příjezdovou komunikaci.

 

Společnost Teplo Hlučín zajišťuje spolehlivé a úsporné dodávky tepelné energie, provozuje 26 tepelných zdrojů v Hlučíně a blízkém okolí s celkovým instalovaným výkonem 17 MW. Současně zajišťuje provoz 55 objektových předávacích stanic umístěných jak v bytových domech, tak i budovách podnikatelské sféry. Více informací o společnosti naleznete na www.teplohlucin.cz.

 

Citace Ivo Pavera, vedoucí technického oddělení úseku produktového prodeje divize Building Technologies, Siemens:

 

„V tomto, smogovými situacemi těžce zkoušeném, kraji se velmi rádi podílíme na iniciativě jednotlivých rozpočtových organizací i soukromých subjektů, rozvíjet veřejnou nabíjecí infrastrukturu pro elektromobily i tam, kde se to zatím energetickým společnostem nedaří.“

 

„V Moravskoslezském kraji již v loňském roce nainstaloval náš partner, společnost MEXIS Moravia, třináct veřejných nabíjecích stanic pro elektromobily, ta Hlučínská je ale první rychlonabíjecí stanice Siemens v regionu. O úspěšnou dodávku se opět zasloužil náš partner společnost MEXIS Moravia.“

 

Citace Petr Rončka, ředitel Teplo Hlučín:

 

„Na instalaci veřejné nabíjecí stanice v Hlučíně, která je součástí plnicí stanice CNG, má výrazný podíl současné vedení města. Město má trvalý zájem na ekologizaci dopravy, a to nejen v Hlučíně, ale v celém regionu.“

 

„Studie výstavby plnicí stanice v Hlučíně byla vytvořena počátkem roku 2015 a postupem času, již při projekčních pracích, bylo rozhodnuto doplnit ji o veřejnou rychlonabíjecí stanici elektromobilů. Věřím, že dnešní uvedení stanice do trvalého provozu bude podnětem pro další rozvoj mobility s alternativními pohony nejen na Hlučínsku.“

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení