p-ik10-xx-31300v-original.png
8.11.2022

Nová generace switchů průmyslového ethernetu Siemens posiluje propojení výrobních a informačních technologií (OT/IT)

  • Řady Scalance XC/XR-300 zahrnují jak kompaktní provedení, tak i provedení pro montáž do 19“ racků;
  • Průmyslové sítě nové generace propojují výrobní a informační technologie (OT/IT) pro flexibilnější a bezpečnější výrobu;
  • Nové switche podporují TNS (Time-Sensitive Networking);
  • Nové průmyslové switche Scalance představí Siemens na letošním veletrhu SPS, který se koná v Norimberku od 8. do 10. listopadu 2022.

Rostoucí síťování strojů, řídicích systémů a IT systémů v průmyslových závodech vede ke stále složitějším sítím na úrovni výroby. Pro zajištění spolehlivé výměny dat jsou vyžadovány vysoce výkonné průmyslové ethernetové switche s velkým počtem portů a přenosových rychlostí. Za tímto účelem nyní Siemens rozšiřuje portfolio průmyslových ethernetových switchů, zejména řad Scalance XC-/XR-300, které jsou vylepšené o další funkce pro průmyslové sítě nové generace. Takzvané konfigurovatelné switche L2 úrovně z produktové rodiny Scalance X jsou nyní k dispozici jako kompaktní modely i jako 19 palcové varianty pro rackové rozvaděče. Nové switche tak nahrazují portfolio současné řady Scalance X-300 a nesou modelové označení Scalance XC-/XCM-300 v kompaktní verzi a Scalance XR-/XRM-300 v 19 palcové verzi.

Instalace progresivního hardwaru do stávajících budov díky aktualizaci softwaru

 

Switche nových řad Scalance XC-/XCM-300 a Scalance XR-/XRM-300 mají vysoký počet portů a nabízejí tak propojení velkého počtu koncových zařízení v rozsáhlých síťových infrastrukturách. Porty s vysokou přenosovou rychlostí (až 10 Gbit/s) umožňují i další OT aplikace pro data, hlas, video a Profinet.

 

Průmyslové podniky mohou rovněž využít možnost přechodu na novou generaci switchů. Změna je možná u modelů řady Scalance XC- nebo XR-300 uvedených na trh od roku 2022 a to již se stávajícím operačním systémem a u modelů Scalance XCM- nebo XRM-300 s novým operačním systémem uvedeným od roku 2022. U switchů Scalance je doporučeno pravidelně aktualizovat nové firmwarové verze, přičemž uživatelé nemusejí vyměňovat celá zařízení, aby splnili nejnovější požadavky bezpečnosti.

 

Time-Sensitive Networking dělá průmyslové sítě flexibilnější a bezpečnější

 

Díky novým switchům průmyslového ethernetu řady Scalance X-300 jsou průmyslové sítě výrobních společností maximálně připraveny na budoucnost,“ uvedl Vladimír Ševčík, který odpovídá jako produktový manažer za portfolio Scalance v České republice. Kromě zavedených profinetových funkcí budou modely řady Scalance XCM-300 a Scalance XRM-300 do budoucna obsahovat další technologické inovace, jako je například Time-Sensitive Networking (TSN), edge funkcionality nebo možnosti bezeztrátové redundance komunikace a safety v reálném čase. „Spolupráce provozních (OT) a informačních (IT) technologií v průmyslových podnicích rychle postupuje na všech úrovních sítě. Switche pro průmyslový ethernet spolehlivě propojí OT a IT sítě a umožňují tak flexibilnější výrobu,“ dodal J. Geider. Zabezpečení sítě je také zajištěno integrovanými bezpečnostními funkcemi, jako jsou protokoly SSH a SSL, které chrání před neoprávněným přístupem k průmyslové síti a její konfigurací.

Nové řady switchů Scalance XC-/XR-300 představí společnost Siemens na veletrhu SPS, který se koná v Norimberku od 8. do 10. listopadu 2022

Fotografie ke stažení

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení