ICE_vlaky_ilustracni_foto.jpg
17.11.2022

Nová generace ICE: Deutsche Bahn pověřuje společnost Siemens Mobility vývojem koncepce

  • Siemens Mobility vyvíjí koncepci budoucí jednotky ICE (nová generace vysokorychlostních elektrických trakčních jednotek ICE)
  • DB přináší odborné znalosti z provozu

Společnost Deutsche Bahn AG (DB) uzavřela na základě výběrového řízení partnerství se společností Siemens Mobility pro vývoj vozidel dálkové železniční dopravy. V první polovině roku 2023 budou obě společnosti spolupracovat na vývoji vize vysokorychlostního vozidla nové generace. Po dokončení tvorby koncepce se očekává, že ve druhé polovině roku 2023 bude následovat další výběrové řízení na vývoj, stavbu a certifikaci nového vozového parku.   

 

"Jsme velmi potěšeni, že Siemens Mobility je jedním ze dvou soutěžících dodavatelů, kteří budou pověřeni vývojem nové koncepce vysokorychlostních vozidel. Máme možnost pokračovat v našem dlouholetém partnerství s Deutsche Bahn. I forma spolupráce je perspektivní: na rozdíl od tradiční formy dodávání katalogu konkrétních požadavků, budou nejdůležitější charakteristiky nové generace vozidel ICE vyvíjeny v úzké spolupráci se zákazníkem,“ řekl Albrecht Neumann, CEO pro kolejová vozidla globální společnosti Siemens Mobility.

 

Díky holistickému přístupu tohoto partnerství budou specifické potřeby provozovatele i cestujících sladěny s nejmodernějšími technologiemi. To pomůže podpořit nové nápady, díky nimž bude cestování po železnici ještě atraktivnější, pohodlnější a komfortnější. Nová generace vozidel podstatným způsobem přispěje ke splnění deklarovaného cíle společnosti Deutsche Bahn: zdvojnásobení počtu cestujících využívajících dálkovou železniční dopravu do roku 2030. 

 

K dosažení tohoto cíle DB sází na jednopodlažní vozidla maximálně 400 metrů dlouhá, s kapacitou přibližně 950 míst k sezení a s maximální rychlostí minimálně 300 km/h. Kromě vyššího komfortu pro cestující mají nová vozidla také stanovit nové standardy v oblasti energetické účinnosti a technické dostupnosti. Společnost Siemens Mobility je lídrem v oboru jednopodlažních vysokorychlostních vozidel. Po celém světě je již v provozu více než 1 000 vozidel Siemens založených na vysokorychlostní platformě Velaro.

Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí společnosti Siemens Česká republika, zároveň je však samostatným právním subjektem. Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými 12 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, energetiku, dopravu a veřejnou infrastrukturu, technologie budov a zdravotnictví. Český Siemens je průkopníkem v oblasti Průmyslu 4.0 a Smart Cities, v rámci kterých přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility GmbH je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 160 let je lídrem v oblasti dopravních technologií a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace železnice a elektrifikace, dopravních řešení na klíč a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravním operátorům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2021, který skončil 30. září 2021, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 9,2 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 500 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta).

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení