Nabíječka Siemens CPC 50 kW pro GreenGo
20.2.2020

Nová e-carsharingová služba GreenGo využívá nabíjecí stanice Siemens 

Od dnešního dne je v Praze v provozu flotila elektromobilů společnosti GreenGo. Nová e-carsharingová služba umožní obyvatelům a návštěvníkům hlavního města zapůjčení elektromobilů značky VW e-up! K dobíjení flotily elektromobilů bude GreenGo používat veřejnou nabíjecí síť i vlastní servisní nabíjecí body vybavené 50 kW nabíječkami Siemens.

Elektromobily se budou pohybovat po území celé Prahy, k zapůjčení a navrácení budou k dispozici v tzv. „servisní zóně“, která v současnosti pokrývá centrum města a vnitřní části obvodů Prahy 3 až 10. Pronájem probíhá prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu, k dispozici je řada platebních tarifů, díky kterým půjčení GreenGo vyjde levněji než kterákoliv pražská taxislužba. Služba startuje se stovkou elektromobilů, během několika měsíců počítá s jejich zdvojnásobením. Na provoz flotily bude GreenGo využívat jak veřejnou dobíjecí síť, tak čtyři vlastní rychlonabíjecí stanice Siemens CPC 50 kW, z nichž dvě jsou již v provozu. Vozy budou minimálně v první fázi nabíjet výhradně zaměstnanci firmy.

Pro využívání služby stačí stáhnout aplikaci a zaregistrovat se. Vedle čísla platební karty a fotografie řidičského průkazu bude potřeba pořídit i své selfie. Po ověření, že jde skutečně o daného řidiče, může být už během pár chvil na silnici nový elektromobilista. Libovolný zákazník by měl v centru Prahy dojít k volnému vozu během maximálně sedmi minut. Společně s možností parkovat na všech modrých a fialových zónách tak nabízí GreenGo možnost jednoduchého a rychlého zaparkování i na těch nejfrekventovanějších místech v Praze.

Siemens CPC 50 kW

Nabíjecí stanice CPC (Compact Power Charger) 50 kW nabízí široký rozsah výstupního napětí na DC konektorech – 30 až 920 V. Díky tomu je schopná efektivně nabíjet elektromobily s různou úrovní palubního napětí trakční baterie, nové generace elektromobilů od roku 2019 a autobusy s více než DC 800 V. Více informací naleznete na www.siemens.cz/elektromobilita

GreenGo

GreenGo e-carsharing funguje od roku 2016 v Budapešti, kde operuje s 300 auty. Česká pobočka GreenGo vznikla loni, bude zaměstnávat do 20 lidí a do šesti měsíců očekává několik tisíc stálých zákazníků, kteří budou službu využívat alespoň pětkrát měsíčně.

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: http://www.siemens.cz
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení