im2015100049mo_300dpi.jpg
19.8.2022

MRCE pořizuje dalších 14 lokomotiv Vectron od společnosti Siemens Mobility

  • 14 vícesystémových lokomotiv Vectron MS pro MRCE
  • Ve vozidlovém parku MRCE bude celkem 147 lokomotiv Vectron
  • Již bylo prodáno přes 1 500 interoperabilních lokomotiv Vectron

Společnost Mitsui Rail Capital Europe (MRCE), která poskytuje komplexní služby v oblasti pronájmu lokomotiv, si na základě stávající smlouvy objednala dalších 14 vícesystémových lokomotiv Vectron MS od společnosti Siemens Mobility. S touto objednávkou bude mít společnost MRCE celkem 147 lokomotiv Vectron. Lokomotivy plánuje využít v Německu, Rakousku, Maďarsku, Polsku, České republice, na Slovensku, v Rumunsku a Nizozemsku. 

 

"Velmi nás těší, že náš dlouholetý zákazník MRCE dále rozšiřuje svůj lokomotivní park Vectronů. To, že nám MCRE dává důvěru, ukazuje, že jsou lokomotivy Vectron symbolem spolehlivosti a flexibility v evropské osobní i nákladní dopravě," řekl Albrecht Neumann, CEO pro kolejová vozidla koncernu Siemens Mobility. 

 

"Věříme, že lokomotiva Vectron je z dlouhodobého hlediska řešením, které vede k uspokojení budoucích přeshraničních potřeb na evropském trhu, a hodláme nadále rozšiřovat naši flotilu Vectronů, které představují hlavní aktivum v našem portfoliu," řekl Hayato Yanagisawa, CEO společnosti MRCE. 

 

Vícesystémové lokomotivy Vectron MS pro MRCE mají výkon 6,4 MW a dosahují maximální rychlosti 160 km/h. Lokomotivy budou vyrobeny v závodě Siemens Mobility v Mnichově-Allachu a budou vybaveny jednotným evropským zabezpečovačem ETCS i příslušnými národními vlakovými zabezpečovacími systémy.   

 

Od uvedení lokomotiv Vectron na trh prodala společnost Siemens Mobility více než 1 500 těchto lokomotiv 62 zákazníkům v 16 zemích. V souhrnu lokomotivy Vectron dosud najely v provozu více než 600 milionů kilometrů a jsou schváleny pro provoz ve 20 evropských zemích. 

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí společnosti Siemens Česká republika, zároveň je však samostatným právním subjektem. Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, energetiku, dopravu a veřejnou infrastrukturu, technologie budov a zdravotnictví. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace, automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility GmbH je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace železnice a elektrifikace, dopravních řešení na klíč a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravním operátorům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 9,7 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 38 200 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení