im2015100049mo_300dpi.jpg
19.8.2022

MRCE pořizuje dalších 14 lokomotiv Vectron od společnosti Siemens Mobility

  • 14 vícesystémových lokomotiv Vectron MS pro MRCE
  • Ve vozidlovém parku MRCE bude celkem 147 lokomotiv Vectron
  • Již bylo prodáno přes 1 500 interoperabilních lokomotiv Vectron

Společnost Mitsui Rail Capital Europe (MRCE), která poskytuje komplexní služby v oblasti pronájmu lokomotiv, si na základě stávající smlouvy objednala dalších 14 vícesystémových lokomotiv Vectron MS od společnosti Siemens Mobility. S touto objednávkou bude mít společnost MRCE celkem 147 lokomotiv Vectron. Lokomotivy plánuje využít v Německu, Rakousku, Maďarsku, Polsku, České republice, na Slovensku, v Rumunsku a Nizozemsku. 

 

"Velmi nás těší, že náš dlouholetý zákazník MRCE dále rozšiřuje svůj lokomotivní park Vectronů. To, že nám MCRE dává důvěru, ukazuje, že jsou lokomotivy Vectron symbolem spolehlivosti a flexibility v evropské osobní i nákladní dopravě," řekl Albrecht Neumann, CEO pro kolejová vozidla koncernu Siemens Mobility. 

 

"Věříme, že lokomotiva Vectron je z dlouhodobého hlediska řešením, které vede k uspokojení budoucích přeshraničních potřeb na evropském trhu, a hodláme nadále rozšiřovat naši flotilu Vectronů, které představují hlavní aktivum v našem portfoliu," řekl Hayato Yanagisawa, CEO společnosti MRCE. 

 

Vícesystémové lokomotivy Vectron MS pro MRCE mají výkon 6,4 MW a dosahují maximální rychlosti 160 km/h. Lokomotivy budou vyrobeny v závodě Siemens Mobility v Mnichově-Allachu a budou vybaveny jednotným evropským zabezpečovačem ETCS i příslušnými národními vlakovými zabezpečovacími systémy.   

 

Od uvedení lokomotiv Vectron na trh prodala společnost Siemens Mobility více než 1 500 těchto lokomotiv 62 zákazníkům v 16 zemích. V souhrnu lokomotivy Vectron dosud najely v provozu více než 600 milionů kilometrů a jsou schváleny pro provoz ve 20 evropských zemích. 

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení