8247-1002226969
11.2.2019

Konstrukci 56 regionálních jednotek pro okolí Augsburgu zajistí český tým vývojářů

Čeští vývojáři Siemens Mobility se podílejí na zakázce v hodnotě přibližně 400 milionů eur Železniční dopravce Go-Ahead Verkehrsgesellschaft Deutschland GmbH objednal 44 jednotek Mireo a 12 jednotek Desiro HC Vozidla s vyšší kapacitou a výrazně lepším komfortem pro cestující vyvíjí mezinárodní tým, jehož součástí jsou čeští konstruktéři, zajišťující mechanickou část vozidel včetně technického vedení projektu 

Německý dopravce Go-Ahead objednal u společnosti Siemens Mobility 56 regionálních elektrických jednotek. Vozidla jsou určena pro použití na elektrifikované železniční síti v okolí Augsburgu v jihozápadním Bavorsku. Celkem bude dodáno 44 třívozových jednopodlažních elektrických jednotek Mireo a 12 pětivozových částečně dvoupodlažních elektrických jednotek Desiro HC. Oba typy vozidel mohou být v provozu navzájem spojovány, což umožňuje jejich flexibilní nasazení. Hodnota zakázky činí přibližně 400 milionů eur. Zahájení provozu těchto nových vozidel je plánováno v prosinci 2022.

 

„Poprvé dodáváme elektrické jednotky dvou různých typů Mireo a Desiro HC, které mohou být v provozu navzájem spojovány. Silné stránky obou vozidel tak mohou být plně využity. Český tým odpovídá za projektový management v rámci Engineeringu, navíc má na starosti vývoj a konstrukci mechanické části souprav. Ta zahrnuje všechny konstrukční prvky od vozové skříně, přes kompletní návrh interiéru a sanitárního modulu až po dílčí systémy a subsystémy ve vozidle. Důležitou úlohu mají naši konstruktéři v oblasti pevnostních výpočtů a zajišťují i výpočty spolehlivosti a nákladů životního cyklu,“ uvádí Roman Kokšal, ředitel Siemens Mobility Česká republika.

 

Vozidla jsou určena pro železniční tratě Ulm - Augsburg - Mnichov, Würzburg - Ansbach - Treuchtlingen - Donauwörth - Augsburg a Aalen - Nördlingen - Donauwörth. Jsou navržena tak, aby vyhovovala rostoucí přepravní poptávce v regionu. Zejména u spojů z a do Mnichova dojde díky dvoupodlažnímu uspořádání vložených vozů k významnému zvýšení kapacity.

 

Mireo nabízí cestujícím 216 sedadel a Desiro HC dokonce 538 sedadel. Pro zvýšení flexibility přepravy cestujících mohou být spolu spojeny až čtyři třívozové jednotky Mireo či dvě jednotky Mireo s jednou jednotkou Desiro HC. Bude-li zapotřebí větší kapacita, mohou vyjet dvě spojené jednotky Desiro HC. U každých nástupních dveří je situován víceúčelový prostor. V elektrické regionální jednotce Mireo lze přepravovat 18 jízdních kol a jednotka Desiro HC jich pojme až 45.  Všechny vozy jsou bezbariérové (u Desira HC je bezbariérové spodní podlaží). Kromě toho jsou vozidla vybavena zvedací plošinou pro osoby na invalidním vozíku, která umožňuje jejich pohodlný a bezpečný nástup a výstup, a to i ve stanicích s nízkými nástupišti.

 

Informační systém pro cestující zobrazuje v reálném čase aktuální časy příjezdu a odjezdu vlaků a možnosti navazujících spojení. Vozidla jsou vybavena rastrovanými skly v oknech, která minimálně tlumí signál mobilních operátorů. Kromě toho je ve vozidlech hotová příprava pro pozdější instalaci technologie Wi-Fi.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení