Jens Franke jmenován novým finančním ředitelem společnosti Siemens Česká republika
17.9.2020

Jens Franke jmenován novým finančním ředitelem společnosti Siemens Česká republika

Jens Franke (49 let) byl jmenován novým finančním ředitelem (Chief Financial Officer) společnosti Siemens Česká republika. Ve své pozici je odpovědný za strategické finanční řízení a digitální transformaci finančních oddělení a procesů firmy.

Jens Franke má dlouholeté zkušenosti v oblasti finančního řízení v rámci globálních struktur skupiny Siemens. Do společnosti nastoupil v roce 1998 do programu pro absolventy, který zahrnoval pobyt v Německu a Číně. Následně zastával řadu manažerských pozic v oblasti finančního řízení společnosti Siemens v Německu. V letech 2008–2013 byl finančním ředitelem dvou organizací Siemens Čína. V roce 2014 nastoupil do funkce finančního ředitele globální výrobní organizace pro obchodní jednotku řídicích produktů (Control Products) s odpovědností za deset výrobních závodů v různých částech světa. V roce 2016 byl jmenován do pozice finančního ředitele dvou průmyslových divizí Siemens Brazílie.

 

Jens Franke je nástupcem Michaela Axmanna, jenž se stal finančním ředitelem jednotky Valeo Siemens Automotive.

 

Jens Franke vystudoval inženýrství a ekonomii na Ekonomické a technické vysoké škole v Berlíně a Beuthově technické vysoké škole v Berlíně (Hochschule für Wirtschaft und Technik Berlin, Beuth Hochschule Berlin). Mezi jeho záliby patří sport, fotografování a četba filozofické literatury.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení