Mlékárna Brimi
16.10.2019

Italský výrobce mozzarelly zmodernizoval výrobu špičkovou řídicí technologií Siemens

Mlékárna Brimi Milchhof Brixen (Brimi) patří mezi tři nejznámější italské výrobce mozzarelly a každou hodinu vyrobí až 2 550 kilogramů oblíbené mozzarelly Brimi. Při modernizaci výroby společnost Brimi investovala do komplexního vybavení, které umožní efektivní analýzu procesů, optimalizaci, sledovatelnost a v případě potřeby i rozšíření produkce. Jádrem nového řešení je řídicí systém od společnosti Siemens. Integrovaná řídicí technologie, která byla úspěšně instalována za běhu, umožňuje vizualizaci celé výroby pomocí uživatelsky přátelských rozhraní a usnadňuje řešení problémových situací.

Kromě své slavné mozzarelly vyrábí mlékárna Brimi i řadu doplňkových sýrových výrobků: čerstvého mléka, smetany, másla a jogurtu. Výroba všech těchto výrobků podléhá přísným zdravotnickým předpisům. Všechny procesy musí být neustále dokumentované a sledovatelné. Jedním z požadavků je, že jakákoli vadná šarže musí být detekována a nahlášena trhu během pouhých čtyř hodin. Kvalitu v mlékárně Brimi dokladuje více než 70 000 mikrobiologickch a asi 260 000 chemických rozborů ročně a jejich výsledky musí být uchovávány nejméně po dobu dvou let. Tyto předpisy představovaly pro stávající automatizační systém velkou zátěž, proto mlékárna Brimi rozhodla o modernizaci technologie řízení procesů pomocí řídicího systému Simatic PCS 7 V8.2 od společnosti Siemens.

Spolehlivá automatizace pomocí standardních modulů

Realizaci retrofitu zajišťoval dlouhodobý partner společnosti Siemens Pavis Engineering GmbH se sídlem v Ravensburgu. Nové řešení zahrnuje jednu inženýringovou stanici (ES), dvě redundantně nakonfigurované operační stanice (OS) a deset operátorských klientů distribuovaných po celém závodě. Centrální automatizaci zajišťuje řídicí jednotka Simatic S7-410. Do vizualizačního systému jsou integrovány tři distribuované ovladače Simatic S7-400 pro výrobní závod, sýrárnu a sýrové kádě a tucet ovladačů pro menší pomocné operace. Vizualizační systém byl vytvořen replikací známých uživatelských rozhraní, aby poskytoval pohodlnější obsluhu pro uživatele. Brimi jako svůj programovací standard používá knihovnu Advanced Process Library (APL). Knihovna standardu PCS 7 dodává připravené stavební bloky pro realizaci jednotlivých automatizačních úkolů, což zjednodušuje proces vývoje. Bezproblémovou sledovatelnost celé produkce umožňuje Simatic PCS 7 Process Historian.

Všestranná spokojenost

"Udělali jsme správný krok se správným partnerem, když jsme se rozhodli postavit technologii řízení procesů na Simatic PCS 7 verze 8.2," uzavírá projektový manažer Brimi Markus Stecher. „Naše produkce nyní pevně stojí na standardizovaném základě. Jsme připraveni dále optimalizovat a rozšiřovat naše operace.“

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení