IOX-Visual-full.jpeg
24.4.2023

Industrial Operations X: špičkové IT a AI pro průmyslovou automatizaci

  • Siemens rozšiřuje otevřenou digitální obchodní platformu Siemens Xcelerator o systém Industrial Operations X
  • Jedinečné propojení reálného a digitálního světa nadále posiluje technologické pozice společnosti v oblasti automatizačního a průmyslového softwaru
  • Výrazně efektivnější a vysoce adaptibilní výrobní procesy
  • První plně virtuální řídicí systém

Společnost Siemens představila otevřené a zcela interoperabilní portfolio produktů a řešení pro automatizaci a provoz průmyslové výroby – Industrial Operations X. Je součástí otevřené digitální obchodní platformy Siemens Xcelerator zahrnující software, propojený hardware, ekosystém partnerů a tržiště jednotlivých řešení.

 

Industrial Operations X je řešení pro projektování, realizaci a optimalizaci výroby v novém světě konvergence informačních a provozních technologií (IT/OT). Zaměřuje se na integraci nejmodernějších možností IT a osvědčených metod ze softwarových operací ve světě automatizace: low code, edge, cloud computing a umělá inteligence (AI) v kombinaci se špičkovou automatizační technologií a digitálními službami. Výsledkem jsou flexibilnější a modulárnější závody a výrobní linky umožňující zákazníkům reagovat na změny pouhým stisknutím tlačítka.

 

Špičkové informační technologie a softwarové možnosti ve světě automatizace

Jediná továrna využívající koncept Průmyslu 4.0 vygeneruje každý měsíc v průměru 2 200 TB dat. Řešení Industrial Operations X umožňují tato data využívat, například díky analýzám s využitím schopností umělé inteligence. Podle nezávislých studií může digitalizovaná továrna zvýšit kapacitu výroby až o 30 %.

 

  • Virtualizace automatizace: plně virtuální řídicí systém

Virtuální programovatelný automat (PLC) založený na osvědčených funkcích systému SIMATIC S7-1500 je nezávislý na hardwaru, což umožňuje centrální správu aplikací a jejich flexibilní úpravy podle měnících se potřeb zákazníků. Projekty PLC lze pomocí virtuálního řízení škálovat a snadno integrovat do dalších informačních technologií prostřednictvím otevřených datových rozhraní.

 

  • Programovatelná automatizace pomocí IT kódu: Simatic AX

Simatic AX nabízí IT profesionálům známé vývojářské prostředí využívající editor Visual Studio Code a řízení verzí prostřednictvím GIT ad. Jedná se o cloudové řešení a k dispozici je jako služba.

 

  • Vizualizace pro prostředí Industrial Edge: WinCC Unified pro Industrial Edge

Industrial Edge umožňuje jednodušší, flexibilnější a bezpečnější správu softwaru ve strojních zařízeních. K dispozici je již celá řada aplikací zaměřených na získání, předzpracování a analýzu dat ze strojů nebo zařízení.

 

Společnost Siemens průběžně integruje výsledky nejnovějšího technologického vývoje v oblasti informačních technologií do stávajících automatizačních řešení (jako jsou např. SIMATIC S7, SIMATIC WinCC, SIMATIC PCS neo nebo SINUMERIK). Zákazníci z různých průmyslových odvětví tak získají výhody širokého spektra interoperabilních nabídek Siemens a rozsáhlé komunity partnerů.

 

„Systém Industrial Operations X umožňuje přizpůsobovat provozní technologie rychlostí softwaru,“ uvedl Cedrik Neike, člen představenstva koncernu Siemens AG a generální ředitel Digital Industries. „Díky nasazení umělé inteligence v provozu získávají výrobci přístup k terabytům dat z automatizace, která jsou uschována v jejich závodech, a v konečném důsledku tak zvyšují jejich udržitelnost.“

 

Insights Hub: Jak využít průmyslový internet věcí k aplikovatelným poznatkům

Společnost Siemens integruje do svého hlavního portfolia provozního softwaru systém MindSphere s ještě větším důrazem na získání další obchodní hodnoty z dat z internetu věcí. Na důraz svého závazku k praktickému využití průmyslového IoT rozvíjí Siemens systém MindSphere (včetně partnerů a vývojářů po celém světě) v rámci Insights Hub jako součást Industrial Operations X a ekosystému Siemens Xcelerator. Insights Hub zdůrazňuje zaměření na posílení inteligentní výroby, aby bylo možné z dat ze systémů a provozu vyvozovat užitečné poznatky na základě jejich analýzy prováděné lokálně nebo v cloudu a následně je proměnit v hodnotné znalosti a zkušenosti. Díky Insights Hub poskytuje Siemens zákazníkům osvědčená řešení průmyslového internetu věcí. Ta zahrnují řadu aplikací, jako je například Insights Hub Quality Prediction pro zlepšení procesů kontroly kvality a oprav.

 

Uvedení Industrial Operations X zvyšuje adaptabilitu, autonomnost a flexibilitu průmyslových výrobních procesů, aby mohly rychle reagovat na případné změny. Zákazníci z řad malých i velkých firem se pak mohou tímto způsobem proměnit v udržitelné digitální podniky.

 

Fotografie ke stažení

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení