Hejtman Ivo Vondrák v závodě Siemens
9.4.2019

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák si ve Frenštátě prohlédl digitalizovanou továrnu Siemens

Výrobu s prvky Průmyslu 4.0 v rámci své návštěvy města Frenštát pod Radhoštěm navštívili dne 9. dubna 2019 radní a hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. Závod Siemens ve Frenštátě pod Radhoštěm vyrábí elektromotory už více než sedmdesát let a dnes představuje jeden z nejvíce digitalizovaných závodů Siemens v České republice.

Zástupci kraje se v závodě sešli s vedoucím výroby Miroslavem Štefkem a vedoucím oddělení Special Business Robertem Souhradou. Cílem setkání bylo představit Siemens ve Frenštátě jako klíčovou lokalitu koncernu, kde jsou při výrobě elektromotorů využívány prvky konceptu Průmysl 4.0.

„Před dvěma lety jsme na trh uvedli první digitální motor Siemens, máme vlastní vývoj a v rámci digitalizace využíváme chytrá řešení nejen ve výrobě,“ řekl Miroslav Štefek a upřesnil: „Digitalizací se zabýváme už řadu let a dnes se právem řadíme mezi přední digitální závody Siemens.“

Hejtman Ivo Vondrák a členové Rady kraje si prohlédli automatizovanou a digitalizovanou výrobu továrny se 1450 zaměstnanci, která se specializuje na produkci velkých elektromotorů. Vedle chytrých řešení, které továrně napomohly k rychlejšímu růstu, se řešila i úzká spolupráce se středními a vysokými technickými školami, životní prostředí i spolupráce s městem Frenštát pod Radhoštěm.

 „Velké společnosti, jako je například Siemens, jsou pro Moravskoslezský kraj velmi důležité. A to nejen kvůli tomu, že dávají našim lidem práci. Jsou to firmy, které jdou vstříc inovacím a nejmodernějším technologiím. Přispívají tak dynamickému rozvoji našeho regionu. Návštěva provozu ve Frenštátu pod Radhoštěm byla pro mě zajímavá, budu rád, když bude v našem kraji podobných firem přibývat,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení